کد خبر : ۳۴۷۵۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کارآزمایی واکسن کرونا روی انسان موفقیت آمیز گزارش شد

اولین فاز کارآزمایی بالینی واکسن کووید-۱۹ در مقابل SARS-CoV-۲ در انسان ایمن و امیدوارکننده گزارش شده است.

کارآزمایی واکسن کرونا روی انسان موفقیت آمیز گزارش شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، این مطالعه با بررسی ۱۰۸ فرد بالغ نشان می دهد که این واکسن قادر به تولید آنتی بادی های خنثی کننده و واکنش سلول های T در مقابل SARS-CoV-۲ است؛ ولی به مطالعات بیشتری برای تایید اثربخشی این ویروس در مقابل عفونت  SARS-COV-۲ نیاز است.
این واکسن که Ad۵-nCoV نام دارد و توسط محققان انستیتوی بیوتکنولوژی پکن توسعه داده شده است، پس از یک دوز تزریق، بعد از ۱۴ روز قادر به تولید آنتی بادی های اختصاصی ویروس و سلول های T در بدن بیمار بوده و می تواند کاندید بالقوه ای برای مبارزه با ویروس جدید کرونا باشد.

در ادامه آمده است واکنش های ایمنی این واکسن به این معنی نیست که لزوما از انسان در مقابل کووید-۱۹ محافظت می کند، بلکه یک چشم انداز امیدوارکننده است.
نتایج این آزمایش پس از ۲۸ روز امیدوارکننده بوده و نتایج نهایی پس از گذشت شش ماه ارزیابی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۵۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.
نتایج این مطالعه در نشریه The Lancet منتشر شده است.

کلید واژه :

کارآزمایی

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha