کد خبر : ۳۴۷۵۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برگزاری نمایشگاه ماسک در موزه ملی پراگ

از آنجایی که بحران ویروس «کرونا» در تاریخ ثبت خواهد شد، موزه ملی پراگ واقع در جمهوری چک اقدام به برگزاری نمایشگاهی از ماسک های دوران بحران کرونا کرده است.

برگزاری نمایشگاه ماسک در موزه ملی پراگ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، چک از نخستین کشورهایی بود که استفاده از ماسک در فضای خارج از خانه را برای شهروندانش اجباری کرد.  شمار مبتلایان و جانبخاتگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا این کشور در تاریخ بیست و یکم «مِی» به ترتیب ۸,۷۲۵ و ۳۰۴ نفر گزارش شده است.

با شیوع ویروس کرونا منابع ماسک های تولیدی کارخانه ها با کمبود مواجه شدند و مردم ناچار به ساخت ماسک ها در خانه هایشان شدند.

آثاری که در این نمایشگاه کوچک به نمایش گذاشته می شوند از بین صدها ماسکی که توسط مردم ارسال شده اند، انتخاب شده اند. برخی از آثار این نمایشگاه دارای طراحی هایی شاد هستند و بر روی برخی از آن ها پرچم کشور چک نقش بسته است. تعدادی از ماسک های این نمایشگاه توسط کودکان مبتلا به اوتیسم ساخته شده اند.

فعالیت این نمایشگاه از روز دوشنبه همزمان با لغو قانون لزوم استفاده از ماسک در فضای خارج از خانه آغاز خواهد شد. با اینکه استفاده از ماسک در فضای باز دیگر اجباری نیست، اما لزوم استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی و ساختمان های عمومی این کشور همچون موزه هنوز پابرجاست.

کلید واژه :

نمایشگاه ماسک

،

موزه ملی پراگ

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha