کد خبر : ۳۴۷۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خروج از قرنطینه و کمبود تخت های بیمارستانی در آمریکا

مقامات ایالتی آلابامای آمریکا ضمن تایید بیشترین موارد ابتلا به کویید-۱۹ از زمان بازگشایی مراکز عمومی این ایالت جنوبی، از کمبود تخت های مراقبت ویژه (ICU) مرکز…

خروج از قرنطینه و کمبود تخت های بیمارستانی در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نشریه آمریکایی نیوزویک روز شنبه، در گزارشی با عنوان «با بازگشایی آلاباما، بیمارستان های آن با کمبود تخت های ICU روبرو هستند» افزود: 
در نشست مطبوعاتی روز پنج شنبه، «استیون رید» شهردار مونتگمری مرکز ایالت آلاباما و پرجمعیت ترین شهر این ایالت (از ایالت های جنوبی آمریکا)، از کمبود تخت های بخش مراقبت های ویژه (ICU) این شهر خبر داد؛ بخشی که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در آنجا تحت درمان قرار می گیرند.  

به گفته وی این کمبود تختخواب تا حدی ناشی از بستری بیمارانی است که از مناطق روستایی فاقد بیمارستان و مراکز بهداشتی به شهر می آیند. 

شهردار مونتگمری افزود: بسیاری از افراد در بیمارستان های شهر اهل اینجا نبوده و از کمبود نظام مراقبت های بهداشتی در روستاهای خود رنج کمی می برند.  

مقامات بهداشتی شهر مونتگمری به افراد بیمار توصیه می کنند که به بیمارستان های بیرمنگام؛ دومین شهر بزرگ ایالت آلاباما که در ۱۰۰ مایلی جنوب شرق مونتگومری واقع شده، بروند. اما اظهارات شهردار مونتگمری در حالی است که ایالت آلاباما در روز ۲۱ ماه مه (۲ خرداد) دومین روز از بیشترین موارد تایید شده کووید-۱۹ را تجربه می کند و همچنین یک سوم از کل مبتلایان این ایالت، در هفته جاری گزارش شده است.  

استیون رید در نشست مطبوعاتی به ساکنان شهر توصیه کرد که به زدن ماسک در مکان های عمومی ادامه دهند و با وجود بازگشایی مجدد، فاصله اجتماعی را همچنان رعایت کنند. وی همچنین اظهار داشت که در صورت افزایش تعداد موارد ابتلا، ممکن است محدودیت های شهری را برای کند کردن روند این بیماری همه گیر از سر بگیرد.  

شهردار مونتگمری در عین حال تاکید کرد که ما نمی خواهیم به دلیل کمبود منابع شاهد از دست رفتن زندگی کسی باشیم.   اما این در حالی است که بازگشایی تدریجی ایالتی از دو هفته پیش و از تاریخ ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) در دستور کار «کای آیوی» (Kay Ivey) فرماندار آلاباما قرار گرفت که از تاریخ ۴ آوریل (۱۶ فروردین) مقررات قرنطینه را وضع کرده بود.  

در ۲۸ آوریل (۹ اردیبهشت)، آیوی از برنامه "اقدام محتاطانه" برای بازگشایی ایالت رونمایی کرد. این کار ضمن آنکه ساکنان را تشویق به ماندن در خانه از ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) تا ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) کرد، به برخی "مشاغل غیر ضروری" که قبلا تعطیل شده بودند، اجازه داد تا با رعایت اقدامات بهداشتی کار خود را از سر بگیرند.  

تاکنون در این ایالت و برخی ایالت های دیگر، سواحل، موزه ها، باغ وحش ها و پارک های تفریحی  بازگشایی شده، اما تجمعات ۱۰ یا بیشتر نفر ممنوع است. رستوران ها هنوز از سرویس دهی در داخل ممنوع هستند و کلیه سالن های آرایشی، کلوپ های شبانه، تئاترها و باشگاه های ورزشی همچنان بسته است.  

همه این شرایط در حالی است که روز پنجشنبه ۲۱ ماه مه (۱ خرداد)، این ایالت دومین روز پیاپی از بیشترین موارد ابتلا به کرونا (۴۲۰ مورد) را تایید کرد. بیشترین مورد ابتلا مربوط به تاریخ ۷ مه (۱۸ اردیبهشت) با ۵۱۴ مورد جدید بود.  

در حالیکه به گفته برخی مقامات ایالتی، شمار زیاد مبتلایان احتمالا به دلیل افزایش آزمایش کرونا است، اما از تاریخ ۲۲ ماه مه (۲ خرداد)، این ایالت در کل ۱۳ هزار و ۱۰۳ مورد مبتلا و ۵۳۹ مرگ را تایید کرده و همین آمار آلاباما را در رتبه ۲۴ ام تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ قرار داده است.  
براساس آخرین آمار رسیده، شمار کل مبتلایان به کویید-۱۹ در آمریکا از یک میلیون و ۶۴۵ هزار نفر فراتر رفته و تاکنون بیش از ۹۷ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.  

کلید واژه :

قرنطینه

،

تخت های بیمارستان

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha