کد خبر : ۳۴۷۴۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاثیر منفی همه گیری کروناویروس بر احساسات عاطفی کادر درمانی

بیماری کووید-19 یک بیماری بسیار جدید است و اطلاعات اندک در مورد این بیماری منجر به ایجاد و نوآوری پروتکل سریع برای بیمارستان ها شده و اجرای روزانه پروتکل های بهداشتی جدید احساس فرسودگی شغلی و فرسودگی عاطفی در متخصصان بهداشت ایجاد کرده است.

تاثیر منفی همه گیری کروناویروس بر احساسات عاطفی کادر درمانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جیسون هارلی، روانشناس و استادیار گروه جراحی دانشگاه مک گیل و عضو انستیتوی آموزش علوم بهداشت اظهار کرد: هدف از این تحقیق یافتن روش هایی برای حمایت بهتر از پزشکان مستقر در بیمارستان طی این همه گیری است. در زمان کنونی ما به متخصصان مراقبت های بهداشتی نیاز داریم و باید همه تلاش خود را برای پشتیبانی از آنان انجام دهیم.

وی افزود: "استرس اضافی زیادی به دلیل افزایش عوامل اضافی مرتبط با تلاش برای تطبیق سریع و موثر پروتکل ها  به ویژه موارد بیمارستانی در مقابله با کووید-19 وجود دارد."

سلامت جسمی و عاطفی پزشکان و کادر درمانی در شیوع همه گیری بسیار مهم است اما چگونه می توان این بستر را برای آنان مهیا کرد؟

در حال حاضر، آمار خودکشی پزشکان در ایالات متحده حتی پزشکانی که در خط مقدم مقابله با این بیماری نبودند، افزایش یافته است.

ما در بهزیستی پزشکان و کادر درمانی با بحران روبرو هستیم. وقتی کادر درمان نتواند استرس خود  را به دلیل عدم موفقیت در درمان کنترل کند با مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی و فرسودگی شغلی روبرو می شود و حتی این موارد ممکن است به خودکشی ختم شود. به همین دلیل مهم است ما مشکلات کنونی را شناسایی و روش هایی برای مقابله با آن ارائه کنیم.

دکتر پیتر بریندلی، پزشک مراقبت های ویژه بیمارستان دانشگاه آلبرتا  گفت: بیماری کووید-19 زندگی روزانه در بیمارستان را تغییر داده است.

وی گفت: "ازنظر عاطفی خوب عمل می کنم اما می دانم که چالش هایی نیز وجود دارد. تعداد زیادی از کارمندان دوران سختی را تجربه کرده اند و با عدم دسترسی به لباس حفاظتی مناسب و عدم برقراری ارتباط آزادانه با یکدیگر یا با بیماران از نظر عاطفی دوران سختی دارند."

وی در ادامه افزود: فرسودگی شغلی یک مسأله بزرگ در پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی است. من فکر نمی کنم که طی این همه گیری افراد ویژه ای هستیم، بلکه فکر می کنم کار ویژه ای ارائه می کنیم. "

بریندلی تاکید کرد: برای مقابله با این بیماری تکیه بر خانواده و دوستان به اندازه بیرون رفتن در طبیعت کمک کننده است.

وی خاطرنشان کرد: در این همه گیری تصمیم گیری بسیار مهم است و فقط مراقبت شدید مهم نیست، بلکه چگونگی مراقبت بخشی از کار امروز کادر بهداشتی شده است.

بخش اول این تحقیق در بیمارستان مرکز پزشکی دانشگاه مک گیل اجرا می شود. بودجه برای این کار توسط ابتکارات میان رشته ای این دانشگاه در زمینه عفونت و مصونیت تامین می شود. البته محققان در انتظار بودجه ملی برای گسترش تحقیقات خود هستند.

کلید واژه :

همه گیری کروناویروس

،

احساسات عاطفی

،

کادر درمانی

ثبت نظرات
captcha