کد خبر : ۳۴۷۴۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کرونا به جفت جنین حمله می کند

محققان دانشگاه نورث وسترن واقع در آمریکا با مطالعه روی یک گروه ۱۶ نفری از زنان باردار مبتلا به کووید ۱۹ شواهدی را از حمله ویروس به جفت جنین در زنان باردار به…

ویروس کرونا به جفت جنین حمله می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز شنبه پایگاه خبری سی ان ان، جفت، اندامی است که در دوران بارداری، به عنوان روده، کلیه ها، کبد و ریه های جنین عمل می کند.
در بررسی هایی که بلافاصله پس از تولد نوزادان این زنان انجام گرفت، مشخص شد جریان خون از بدن مادر به جفت و بدن جنین به میزان کافی نبوده و لخته های خون درون جفت این نوزادان یافت شد.
به اعتقاد محققان، این وضعیت می تواند در عملکرد جفت به عنوان یک اندام واسط برای تغذیه و اکسیژن رسانی به جنین و همچنین خارج کردن ضایعات از بدن آن، اختلال ایجاد کند.
با وجود این که تحقیقات درباره اثرات ویروس بر جفت و جنین به تازگی آغاز شده و این مطالعه بزرگترین تحقیقات انجام گرفته در این رابطه محسوب می شود، محققان معتقدند تاکنون آلودگی ویروسی موجب مشکلات شدید در دوران بارداری مادران مبتلا به کووید ۱۹ نشده است.
در واقع با وجود مسدود شدن جریان خون و کوچک بودن جفت بسیاری از جنین های مورد مطالعه در این تحقیقات، ۱۴ نوزاد سالم و عادی متولد شدند که تنها یکی از آن ها زودرس بود. یکی از مادران نیز ناچار به سقط جنین شد، اما از آنجا که وی فاقد علایم کووید ۱۹ بود، هنوز مشخص نیست که سقط جنین در اثر آلودگی ویروسی بوده یا عوامل دیگری در آن موثر بوده است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه American Joual of Clinical Pathology منتشر شده است.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

جفت جنین

ثبت نظرات
captcha