کد خبر : ۳۴۷۴۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قطره چشم نانو تولید شد

یک شرکت زیست دارویی که روی توسعه محصولات داروهای چشم با استفاده از فرمولاسیون های نوآورانه کار می کند موفق به تولید قطره چشمی برای درمان التهاب و درد ناشی از جراحی آب مروارید شده است.

قطره چشم نانو تولید شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت اکولیس که پیشتر قطره چشمی حاوی نانوذرات را برای بیماران مبتلا به ورم کاکولا دیابتی استفاده کرده و نتایج مثبتی به دست آورده بود، این قطره چشم را برای بیمارانی که جراحی آب مروارید انجام داده اند و دچار درد و التهاب هستند استفاده کرده است. نتایج این کارآزمایی قرار است در نشست سالانه انجمن جراحی آب مروارید و انکسار ارائه شود.

شرکت اکولیس (Oculis) یکی از شرکت های زیست دارویی است که روی توسعه محصولات و داروهای چشم با استفاده از فرمولاسیون های نوآورانه کار می کند. این شرکت اعلام کرد که نتایج فاز دوم کارآزمایی بالینی روی داروی این شرکت موسوم به OCS-۰۱ را منتشر خواهد کرد. نتایج فاز دوم آزمون بالینی این دارو که برای درمان التهاب و درد ناشی از جراحی آب مروارید تولید شده، در نشست سالانه انجمن جراحی آب مروارید و انکسار در ماه می برگزار می شود.

ریاد شریف از مدیران این شرکت می گوید: «ما منتظر این رویداد هستیم تا نتایج فاز دوم آزمون بالینی را روی این دارو ارائه کنیم، دارویی که به عنوان گزینه احتمالی درمانی برای مقابله با التهاب و درد در بیمارانی که تحت جراحی آب مروارید قرار می گیرند، طراحی و تولید شده است. این دومین کارآزمایی بالینی فاز دو است که ما در یک سال گذشته انجام داده و به اتمام رسانده ایم. این دارو یک قطره چشمی است که در آن دگزامتازون با استفاده از فرمولاسیون نانو ذره ای ویژه قرار دارد. پیش از این، ما این دارو را روی بیماران مبتلا به ورم ماکولا دیابتی (DME) استفاده کردیم و نتایج جالب توجهی نیز به دست آمده است.»

سال گذشته، شرکت اکولیس کارآزمایی بالینی روی این قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون را روی ۱۴۴ بیمار مبتلا به ورم ماکولا انجام و نتایج مثبتی به دست آورد. در آن پروژه که از قطره چشم برای بیماران مبتلا به DME استفاده شد، ۱۴۴ بیمار دیابتی نوع یک و دو شرکت داشتند. این بیماران از قطره چشم حاوی نانوذرات سه بار در روز استفاده کردند و این کار به مدت ۱۲ هفته ادامه یافت. میزان تغییر توانایی بینایی بیماران در این پروژه مورد بررسی قرار گرفت. پس از تجزیه و تحلیل نتایج، محققان دریافتند که استفاده از OCS-۰۱ با کاهش ضخامت CTM همراه بوده است. همچنین فاکتورهای مربوط به بینایی در این بیماران بهبود یافته است.

کلید واژه :

قطره چشم

،

نانو

ثبت نظرات
captcha