کد خبر : ۳۴۷۴۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره گیاهان در بدن

یک شرکت فعال در بخش استخراج عصاره گیاهان، به ویژه گیاه شاهدانه، از نانوذرات پلیمری برای رهایش آرام و درازمدت عصاره گیاهان در بدن استفاده کرده است.

تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره گیاهان در بدن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، کانابیس گلوبال (Cannabis Global) یکی از شرکت های فعال در حوزه استخراج گیاهان دارویی و عصاره شاهدانه در لس آنجلس است، این شرکت که در حال توسعه فناوری برای رهایش این عصاره ها است، به تازگی اعلام کرد که دستاوردهای تازه ای در بخش عصاره گیاه شاهدانه به دست آورده است.

کانابیس گلوبال به تازگی پروژه ای موسوم به Project Varin را آغاز کرده است. در قالب این پروژه، سامانه رهایش جدیدی به نام تتراهیدروکانابیوارین (THC-V) برای رهایش عصاره گیاه شاهدانه توسعه داده شده است که به کاربر اجازه می دهد تا در طول یک بازه زمانی رهایش انجام شود، البته سامانه ای نیز برای رهایش سریع ارائه شده است.

Project Varin برنامه ای است که در آن سامانه رهایش برای کانابینوئیدهای وارین ساخته می شود، THC-V یکی از شناخته شده ترین وارین ها است که در حوزه علم کانابینوئید به کانابینوئید لاغری شهرت دارد، دلیل این نامگذاری، خاصیت ضداشتهای قوی این ماده است که در واقع به شدت سرکوب گر اشتها است، این ماده احتمالا بتواند به عنوان عامل درمانی در برابر عدم تحمل گلوکز مرتبط با چاقی استفاده شود.

این فناوری قرار است برای محصولات قهوه و چای نیز تولید شده و از ماه می سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود، THC-V ساختار شیمیایی شبیه به تتراهیدروکانبینول دارد، با این تفاوت که اثرات روانگردان ندارد.

آرمان طباطبایی مدیرعامل این شرکت می گوید: «ما معتقدیم که امسال محصولات مختلفی را بتوانیم به بازار معرفی کنیم.»

یکی از مهمترین دستاوردها در این بخش، توسعه نانوذراتی پلیمری است که حاوی THC-V هستند. این نانوذرات به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند به آرامی THC-V را رهاسازی کنند. با این کار می توان یک دوز پایدار را در طول چند ساعت در بدن ایجاد کرد.

نسخه های دیگر از فناوری THC-V در حال طراحی است تا از طریق فرمولاسیون هایی عاری از سورفاکتانت و آمولسیفایرها، بتوان رهایش سریع را تجربه کرد.

نسخه های مختلفی از این نانوذرات با استفاده از فناوری که در حال پتنت شدن است، سال گذشته تولید شده است. این شرکت از تتراهیدروکانابینول های سنتزی و استخراجی از گیاه استفاده می کند.

کلید واژه :

نانوذراتی

،

عصاره گیاهان

ثبت نظرات
captcha