کد خبر : ۳۴۷۴۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چگونه یک شرکت هندی امید جهان برای تولید واکسن کرونا است

اگر قرار است جهان به یک واکسن موثر برای درمان بیماری کرونا (کووید-۱۹) دست پیدا کند، به احتمال زیاد این واکسن توسط موسسه سروم هند تولید خواهد شد.

چگونه یک شرکت هندی امید جهان برای تولید واکسن کرونا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، موسسه سروم که بزرگ ترین شرکت تولید کننده واکسن از نظر حجم در جهان است، در حال حاضر بر روی چندین واکسن آزمایشی ویروس کرونا تحقیق می کند. 
یکی از این واکسن ها، "آسترا زنیکا" است که توسط دانشگاه آکسفورد تولید شده و در اخبار جهان از آن به عنوان امید درمان بیماری کرونا یاد می شود. موسسه سروم هچنین در حال تولید واکسن مخصوص خود است. 
تلاش های تولید واکسن توسط اومش شالیگرام، رییس بخش تحقیق و توسعه شرکت سروم مدیریت می شوند. 
وی گفت: هر روز مشاور علمی نارندرا مودی نخست وزیر هند با من تماس می گیرد و جویای پیشرفت های به دست آمده در ارتباط با واکسن ویروس کرونا می شود. دولت هند همچنین به سرعت موانع قانونی برای واردات مواد خام را رفع می کند. این نشان دهنده اهمیت راهبردی یافتن یک راه حل برای عبور از این بحران و درمان ویروس جدید کرونا است. 
ادار پوناوالا رییس شرکت سروم گفت: درحالی که تمام توجه ها برای تولید واکسن کرونا بر موسسه سروم متمرکز شده است، هند نقش قابل توجهی در تولید ۶۰ تا ۷۰ درصد واکسن های فروخته شده در جهان ایفا می کند و موسسه سروم پیشتاز در این امر است. 
در محوطه ۱۵۰ هکتاری شرکت سروم که در شهر پونا قرار دارد، روزانه بیش از ۱۲ اتوبوس صدها کارمند آن را به محل کار خود می رساند تا فعالیت آن در طول شبانه روز ادامه یابد. این درحالی است که شهر پونا مانند سایر مناطق هند در قرنطینه سراسری قرار دارد. 
شرکت سروم در میان معدود شرکت های هندی قرار دارد که در دوران کرونا و رکود اقتصادی، برای استخدام نیروی کار بیشتر اقدام کرده است. 
 تلاش بی وقفه این شرکت در حالی ادامه می یابد که موارد ابتلا به کرونا در جهان و هند همچنان رو به افزایش است و کشورها در جهان، واکسن کرونا را تنها راه احیای اقتصاد خود می دانند. اگرچه تاثیر هیچ یک از این واکسن ها در درمان کرونا هنوز تایید نشده است. 

واکسن های مورد آزمایش 
شرکت سروم که در سال ۱۹۶۶ توسط کوروش پونوالا (یکی از شخصیت های مهم جامعه زرتشتیان هند) بنیان گذاری شد، اکنون با شرکت های آمریکایی "کودا جنیکس"، "نوا واکس" و شرکت اتریشی "تمیس" برای تولید واکسن کرونا قرارداد بسته است. 
یکی دیگر از واکسن های مورد آزمایش، واکسن دانشگاه آکسفورد است که به شرکت تولید کننده داروی "استرا زنیکا" واگذار شده و شرکت سروم با آن ها برای تولید انبوه این واکسن وارد همکاری شده است. واکسن دانشگاه آکسفورد هم اکنون در مراحل آزمایش های بالینی قرار دارد. 
آمریکا یک سفارش ۱. ۲ میلیارد دلاری برای خرید یک میلیارد واکسن دانشگاه آکسفورد، ارائه کرده است. نام اولیه این واکسن "ای زد دی ۱۲۲۲" اعلام شده است. 
شرکت سروم قصد دارد که در مراحل اولیه تولید این واکسن که در ماه ژوئن آغاز خواهد شد، حدود ۴ تا ۵ میلیون واکسن در ماه تولید کند. در چند ماه آینده ظرفیت تولید این واکسن به ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون واکسن افزایش خواهد یافت. 
 ادار پوناوالا رییس شرکت سروم گفت: ما امیدواریم تا پایان ماه اکتبر یا نوامبر چندین میلیون واکسن تولید کنیم تا بتوانیم آن ها را در اختیار کشور خود و سایر کشورها در جهان قرار دهیم. تیم آزمایشی این واکسن به من اعلام کرده اند که احتمال موفقیت واکسن آکسفورد حدود ۸۰ درصد است. هزینه تولید این واکسن ۱۳ دلار است اما احتمالا دولت ها آن را به صورت مجانی به مردم خود ارائه خواهند کرد. 

همه واکسن ها موثر نخواهند بود
 پوناوالا توضیح داد: حتی اگر یک واکسن با موفقیت تولید شود، باید یک روش درمانی برای مقابله با ویروس کرونا وجود داشته باشد. تعدادی افراد ممکن است دارای علایم خفیف باشند و تعدادی دیگر علائم حاد از خود نشان دهند. این امر بستگی به سیستم ایمنی بدن دارد. همه واکسن ها به طور کامل موثر نیستند. 
موسسه سروم سالانه، بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون واکسن مختلف از فلج اطفال گرفته تا سرخک تولید می کند. 
پونوالا تاکید کرد: ظرفیت عظیم شرکت سروم، به ما اجازه می دهد که مواد خام درجه یک را برای تولید واکسن خریداری کنیم. اما تولید هرگونه واکسن موفق در مراحل اولیه محدود خواهد بود. 
هند در بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۶ هزار و ۲۵۴ مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است که این بیشترین آمار ابتلا به کرونا در هند در طول یک روز محسوب می شود. 
این کشور هم اکنون ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است و همچنین ۳ هزار و ۷۲۰ نفر در هند قربانی کرونا شده اند. 
دولت هند اعلام کرده است که آماده ارائه سفارش واکسن کرونای خود به شرکت سروم است. 

کلید واژه :

شرکت هندی

،

تولید واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha