کد خبر : ۳۴۷۴۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حتی با وجود موج دوم کرونا هم آمریکا تعطیل نمی شود

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وجود هشدار کارشناسان و متخصصان نسبت به همه گیری ویروس کرونا، بار دیگر تاکید کرد چنانچه موج دوم کرونا هم به راه افتاد وی…

حتی با وجود موج دوم کرونا هم آمریکا تعطیل نمی شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تارنمای خبری «هیل» روز جمعه با انتشار این خبر افزود: ترامپ درجریان دیدار از کارخانه فورد در شهر «ایپسیلانتی»  (Ypsilanti) واقع در ایالت میشیگان، درجمع خبرنگاران درمورد نگرانی از آغاز موج دوم بیماری کووید-۱۹ در آمریکا گفت که ما قرار نیست کشور را (باردیگر) تعطیل کنیم. 
بنابراین گزارش ترامپ درجمع خبرنگاران گفت: بسیاری از افراد می گویند که وقوع این امر کاملا ممکن بوده و این مطلبی معمول است،  (اما) ما این آتش را خاموش می کنیم، قرار نیست کشور  را (بر روی فعالیت های اقتصادی) تعطیل کنیم. 
هیل نوشت: رئیس جمهوری آمریکا با ابراز اطمینان از توانایی کشور در برخورد با موج دوم همه گیری ویروس کرونامدعی شد که به راحتی می توان آنرا مهار کرد. 
این گزارش می افزاید: تمامی ۵۰ ایالت آمریکا اقدام به کاهش محدودیت های اجتماعی و از سرگیری فعالیت های اقتصادی گرفتند، اما اکنون در ایالت هایی مانند، تگزاس، کارولینای شمالی و آریزونا شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. 
هیل در ادامه نوشت: متخصصانی مانند «آنتونی فائوچی» نسبت به وقوع موج دوم ویروس کرونا در آمریکا در فصل پائیز و زمستان و با آغاز فصل آنفولانزا هشدار داده اند، درهمین حال؛  «رابرت ردفیلد» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا (CDC) نیز در ماه آوریل اعلام کرد که مقابله با موج دوم کرونا که با آغاز فصل آنفولانزا همراه خواهد شد،  به مراتب دشوارتر و پچیده تر خواهد بود. 

ترامپ در جریان این دیدار که از زدن ماسک خودداری کرده بود از سوی دادستان کل میشیگان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت؛ «دنا نسل»  (Dana Nessel) دادستان کل ایالت میشیگان در واکنش به عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی برای پیش گیری از همه گیری ویروس کرونا توسط دونالد ترامپ در جریان دیدار از یک کارخانه، ضمن هشدار نسبت به این اقدام گفت : متاسفم از اینکه ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است. 
هم اکنون شمارمبتلایان به ویروس کرونا درجهان از پنج میلیون و ۱۹۰ هزار نفر گذشت که از این تعداد بیش از ۳۳۴هزار نفر جان باخته اند. 
آمریکا نیز با بیش از یک میلیون و ۶۲۰هزار مبتلا و ۹۶هزار جان باخته در صدر کشورهای جهان قرار دارد. 

کلید واژه :

ترامپ

،

موج دوم کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha