کد خبر : ۳۴۷۴۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فناوری جدیدی که چرخ دستی فروشگاه ها را از کروناویروس پاک می کند

یک شرکت انگلیسی، نوعی فناوری برای پیشگیری از شیوع کروناویروس ارائه داده است که می تواند چرخ دستی فروشگاه ها را ضدعفونی کند.

فناوری جدیدی که چرخ دستی فروشگاه ها را از کروناویروس پاک می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، شرکت انگلیسی "ویکینسون موبایل کیترینگ " (Wilkinson Mobile Catering)، فناوری جدیدی ارائه داده که نوعی ماده آنتی ویروس را روی چرخ دستی های فروشگاه اسپری می کند تا از شیوع کروناویروس در فروشگاه جلوگیری شود.

این فناوری موسوم به "کلین ترولی" (Clean Trolley)، نوعی ماشین است که می تواند 30 چرخ دستی را در کمتر از 30 ثانیه از ویروس پاک کند.

برای استفاده از این فناوری، کافی است تا چرخ دستی ها به سادگی به سوی کلین ترولی حرکت داده شوند تا نوعی ماده شیمیایی که ویروس ها از جمله کروناویروس را از بین می برد، روی آنها اسپری شود.

کلین ترولی، چرخ دستی ها را از ویروس پاک می کند تا برای استفاده مشتریان بعدی، ایمن باشند. این فناوری می تواند میزان ابتلا به کروناویروس را در فروشگاه های شلوغ کاهش دهد.

شرکت سازنده باور دارد که این ماشین می تواند موثرتر از روش های کنونی پاکسازی چرخ دستی هایی باشد که دائما در فروشگاه ها دست به دست می شوند.

"مایک ویکینسون" (Mike Wilkinson)، رئیس این شرکت گفت: ما اکنون شاهد ترس مردم از گسترش موج دوم کروناویروس هستیم. نظر ما این است که اطمینان از پاکسازی فوری همه سطوح می تواند بهترین راه برای ایمن شدن فروشگاه ها باشد.

کلین ترولی را می توان در محوطه پارکینگ فروشگاه ها و مراکز خرید قرار داد تا همه چرخ دستی ها را پس از استفاده، ضدعفونی کنند.

به گفته ویکینسون، کلین ترولی را می توان برای پاکسازی همه ابزار قابل حمل به کار برد اما وسایل الکترونیکی از این قاعده مستثنی هستند.

از کلین ترولی می توان در فرودگاه ها نیز استفاده کرد تا بقایای ویروس را که روی چرخ دستی های مخصوص حمل چمدان باقی مانده است، از بین ببرند.

کلید واژه :

فناوری

،

چرخ دستی

،

فروشگاه

،

کروناویروس

ثبت نظرات
captcha