کد خبر : ۳۴۷۴۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پلاسما درمانی تا ۶۰ درصد در درمان کرونا موثر است

پزشک فوق تخصص خون و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی های انجام شده پلاسما درمانی تا ۶۰ درصد در روند بهبودی بیماران بدحال مبتلا به کرونا موثر است…

پلاسما درمانی تا ۶۰ درصد در درمان کرونا موثر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محسن صدیق شمسی افزود: برای اعلام نتایج نهایی طرح پلاسما درمانی هنوز زود است و باید زمان بیشتری از اجرای این طرح بگذرد تا بتوان با  اطمینان بیشتری در این زمینه سخن گفت. 
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از چندین دانشگاه علوم پزشکی کشور است که طرح پلاسما درمانی را برای بیماران بدحال کرونایی در حال اجرا دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران بهبود یافته از کرونا ۲ تا هشت هفته پس از بهبودی می توانند پلاسمای خون خود را اهدا کنند. 
وی افزود: اهدای پلاسمای افراد بهبود یافته منحصر به یک بار نیست و هر بهبود یافته کرونا با توجه به شرایط جسمانی خود می تواند هر سه روز یکبار نسبت به اهدای پلاسمای خون خود اقدام کند.
دکتر شمسی ادامه داد: پلاسما درمانی بر روی بیماران مبتلا به کرونا که درمان های متداول برای آنان تاثیر نداشته و شرایط بیمار به سوی وخامت پیش رفته است، انجام می شود.
وی گفت: با حمایت رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون تمامی مراحل پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به کرونا رایگان است.

این زشک فوق تخصص خون و انکولوژی افزود: این روش درمانی برای بیمارانی که دچار نارسایی های کبدی، کلیوی و قلبی است مورد استفاده قرار نمی گیرد.
پلاسما درمانی یکی از روش های مداوای بیماران مبتلا به کرونا است که با کمک سازمان انتقال خون هم اکنون در ۶ استان کشور از جمله تهران، مشهد و کرمانشاه انجام می شود.  

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری جان هفت هزار و ۳۰۰ نفر را در کشور گرفته است. همچنین تاکنون ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته اند. 

کلید واژه :

پلاسما درمانی

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha