کد خبر : ۳۴۷۴۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جنگل های کشور به چند نوع آفت آلوده شده اند

مدیرکل حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها و مراتع کشور گفت: جنگل های کشور به چند نوع آفت آلوده شده اند که از آن جمله جنگل های زاگرسی به آفت جوانه خوار بلوط و جنگل های…

جنگل های کشور به چند نوع آفت آلوده شده اند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داور نامدار روز پنجشنبه در جریان بازدید از عملیات محلول پاشی و مبارزه با آفات گیاهی در جنگل های ارسباران محدوده جنگل های مشگین شهر اظهارداشت: آفت جنگل های ارسباران نیز از نوع پروانه دم قهوه ای و شب پره تخم انگشتر بوده و جزو آفات پلی فاژ  است.

وی افزود: مبارزه با آفات جنگلی در مناطق مختلف کشور ادامه دارد و در این راه نیازمند همکاری مسوولان محلی و دوستداران محیط زیست هستیم.

او با بیان اینکه جنگل ها همواره نگهبان خاک و تلطیف کننده هوا می باشند، گفت: جنگل به عنوان یک ثروت ملی است که در صورت استفاده صحیح می تواند نقش ارزنده ای در توسعه اقتصادی و گردشگری منطقه ایفا کند.
وی افزود: مرحله اول مبارزه با آفت پروانه دم قهوه ای و شب پره تخم انگشتر در جنگل های ارسباران بصورت مکانیکی با قطع سرشاخه های آلوده و جمع آوری لانه های لاروی به پایان رسیده و هم اکنون مرحله دوم آن آغاز شده است.

وی بیان کرد: در این مرحله با استفاده از محلول سازگار با محیط به نام بی- تی درختان جنگل محلول پاشی می شود.

وی اظهارامیدواری کرد این مرحله نیز موفقیت آمیز باشد.

از ۷۰ هزار هکتار جنگل های ارسباران بیش از ۱۰ هزار هکتار در حوزه جغرافیایی شهرستان مشگین شهر واقع شده است.

جنگل های مشگین شهر جزو جنگل های حفاظت شده در کشور است و دارای گونه های مختلف گیاهی از جمله زالزالک ،ازگیل، گلابی وحشی ،آلوچه وحشی و چند گونه دیگر است.

کلید واژه :

جنگل

،

آفت

ثبت نظرات
captcha