کد خبر : ۳۴۷۴۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کانون های جدید شیوع کرونا در جهان

افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشورهای پرجمعیت نشان دهنده مشکلات بیشتری است که در آینده پیش روی مردم جهان خواهد بود.

کانون های جدید شیوع کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، موارد ابتلا به کروناویروس جدید پس از یک روند کاهشی به ویژه در چندین کشور پرجمعیت سیر صعودی داشته است.

در حال حاضر پس از ایالات متحده آمریکا کشورهای روسیه، اسپانیا و برزیل به ترتیب از جمله کشورهایی هستند که میزان بالای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش کرده اند و این امر نشان می دهد که تا پایان یافتن همه گیری کروناویروس فاصله زیادی باقی مانده است.  

اکنون کانون های جدید شیوع بیماری در جهان پدیدار شده اند و با وجود چنین شرایطی می توان پیش بینی کرد که با افزایش موارد ابتلا در چندین کشور "پرجمعیت" از هند گرفته تا آفریقای جنوبی و مکزیک مشکلات بیشتری پیش روی مردم جهان است.

در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۳۰۰ مورد جدید ابتلا شناسایی شده که در مجموع تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده و حدود نیمی از آنان در مسکو بوده اند. به گفته مقامات این کشور بیش از ۲۹۰۰ نفر قربانی این بیماری شده اند.

همچنین مواردی از افزایش ابتلا در سراسر آفریقا گزارش شده که طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آفریقا در تمامی ۵۴ کشور این قاره در مجموع بیش از ۸۸ هزار مورد ابتلا و ۲۸۰۰ مورد فوتی گزارش شده است.

در این میان آفریقای جنوبی بالاترین رقم مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده که طبق آمارها بیش از ۱۷ هزار نفر مبتلا شده و بیش از ۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند. موارد ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی در کیپ تاون و مناطق مجاور استان کیپ غربی افزایش پیدا کرده است.

در آمریکای لاتین نیز بیش از ۴۸۰ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده و مجموع قربانیان به حدود ۳۱ هزار مورد رسیده است. بیشترین آمار مبتلایان در آمریکای لاتین در برزیل گزارش شده که اکنون در رتبه چهارم جهانی به لحاظ دارا بودن بالاترین آمار مبتلایان قرار دارد.

در هند نیز بیش از ۴۰۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی یک روز گزارش شده که از زمان برداشته شدن محدودیت ها بیشترین افزایش بوده است.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، نزدیک به پنج میلیون نفر در جهان به کروناویروس جدید آلوده شده و بیش از ۳۲۵ هزار نفر نیز تاکنون جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده اند.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

جهان

ثبت نظرات
captcha