کد خبر : ۳۴۷۴۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتقاد شدید بایدن از ترامپ درباره مصرف داروی هیدروکسی کلوروکین

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، امروز از رئیس جمهور این کشور به دلیل صحبت های وی مبنی بر اینکه برای مقابله با کرونا داروی «هیدروکسی کلوروکین» می خورد، به شدت انتقاد کرد و آن را غیر مسئولانه خواند.

انتقاد شدید بایدن از ترامپ درباره مصرف داروی هیدروکسی کلوروکین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور اسبق آمریکا و نامزد بالقوه انتخابات 2020 این کشور، امروز در مصاحبه با پایگاه خبری «یاهونیوز»، ضمن انتقاد از صحبت های غیر علمی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر اینکه برای مقابله با بیماری کرونا داروی «هیدروکسی کلوروکین» می خورد، این اقدام «کاملاً بی مسئولیت» خواند. 

هیدروکسی کلوروکین، یک داروی ضد مالاریا است که برخی بر خلاف شواهد علمی ادعا کرده اند که ممکن است بیماری کرونا را درمان کند. 

به گزارش وبگاه «ایندیپندنت»، بایدن این اقدام ترامپ را با اظهارات گذشته او در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید درباره تزریق مواد ضد عفونی مقایسه کرد و گفت: «این (صحبت های ترامپ) مانند صحبت او بود که می گفت اگر کلوراکس (ماده ضد عفونی کننده) به خونتان تزریق کنید، ممکن است درمان شوید.» وی در ادامه صحبت های خود گفت: «مرد! دست بردار! او دارد چکار می کند؟» 

وی همچنین در ادامه انتقاد های خود از ترامپ گفت: «هیچ پزشکی به طور جدی نمی گوید که از این دارو استفاده کنید.» 

 دونالد ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفته بود که از ۱۰ روز پیش داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلوروکین» را برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کرده است.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه همچنین گفت که کارمندان بخش درمان و پزشکانی که در حال حاضر در بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا هستند از این قرص می کنند.

به نوشته یاهو نیوز، سازمان غذا و دارو آمریکا تأیید کرد که داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان بیماری لوپوس یا سل پوستی و همچنین یک داروی پیشگیری از مالاریا است. 

بایدن در ادامه این مصاحبه ضمن اینکه تصمیم ترامپ برای مصرف این دارو را بی مسئولیتی خواند، گفت: «صحبت های یک رئیس جمهور مهم هستند. شما همچنین شنیدید که معاون رئیس جمهور نیز دیروز یا امروز گفت که من (از این دارو) مصرف نمی کنم. این واقعاً بی مسئولیتی است و نتیجه عکس خواهد داد. هیچ کمکی نخواهد کرد. اما رئیس جمهور تصمیم گرفته که این موضوع یک پاسخ است.» 

کلید واژه :

داروی هیدروکسی کلوروکین»

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha