کد خبر : ۳۴۷۴۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش ۳۲ درصدی مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از کاهش ۳۲ درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران خبر داد.

کاهش ۳۲ درصدی مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا زالی، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۵ بیماران در بخش های عادی بیمارستان های های استان تهران بستری شدند که نسبت به روز گذشته ۱.۵ درصد کاهش داشته است و ۶۱ بیمار نیز در بخش های ویژه بستری شدند که تفاوت آماری چشمگیری با روز گذشته نداشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با بیان اینکه ۲۹۲ بیمار از مجموع بیمارستان های تهران ترخیص شده اند، از کاهش ۳۲ درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی نسبت به روز گذشته خبر داد.

زالی کاهش نسبی و با شیب ملایم آمارها در روزهای اخیر را نتیجه رفتار مناسب شهروندان تهرانی ذکر کرد که با رعایت اصول بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به ویژه حضور کمتر افراد پرخطر، مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای در سطح شهر باعث حصول این نتیجه شدند و با استمرار چنین رفتاری می توانند نقش ارزنده و پررنگی در حفظ وضعیت موجود داشته باشند.

 

وی برای دستیابی به نتایج مطلوب تر، استمرار سیر نزولی آمار و جلوگیری از بروز تغییرات افزایش در آمارها رعایت مواردی که باعث تقلیل شیوع بیماری و آمار بیماران بستری می شود را از سوی مردم و شهروندان لازم برشمرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه نگرانی ها هنوز پابرجاست و هیچ شواهد علمی و متقنی مبنی بر تضعیف ویروس کرونا وجود ندارد، گفت: رفتار تهاجمی ویروس کما فی سابق وجود دارد و نمی توان در آن تغییری ایجاد کرد.

زالی، رعایت بهداشت فردی و در منزل ماندن افراد پرخطر را دو عامل اصلی در تقلیل آمارها روزهای اخیر ذکر کرد و افزود: مهم ترین نگرانی ما این است که در روزهای آینده افراد پرخطر مانند افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای به درون بافت شهری برگردند و این اتفاق ممکن است میزان مراجعان به بخش های بیمارستانی را افزایش دهد.

وی مهم ترین مسئله و آسیب خطرناک در اپیدمی ها را تسامح نسبت به بیماری دانست و این که تصور کنیم بیماری کنترل شده است و افزود: می دانیم که مردم از این محدودیت ها خسته شده اند اما باید بدانند که حفظ جان و سلامتی خود و فرزندانشان در گروی عمل به این محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: گرچه آمار با یک شیب ملایم رو به تنزل است اما مهمترین موضوع در حفظ شرایط موجود و رسیدن به نقطه مطلوب؛ رعایت قطعی بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به خصوص اجتناب از ترددهای غیرضروری است.

کلید واژه :

مرگ و میر

،

بیماران کرونایی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha