کد خبر : ۳۴۷۴۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ترامپ بیش از ۱.۵ میلیون مبتلا در آمریکا را مایه افتخار دانست

رئیس جمهور آمریکا ابتلای بیش از یک و نیم میلیون نفر به کرونا در این کشور را «نشان افتخار» توصیف کرد.

ترامپ بیش از ۱.۵ میلیون مبتلا در آمریکا را مایه افتخار دانست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «دونالد ترامپ» گفت این حقیقت که آمریکا بیش از یک و نیم میلیون مبتلا به کرونا—بیشترین تعداد ابتلا در جهان را دارد--«نشان افتخار» است.

به گزارش «اسکای نیوز»، این کشور هم اکنون بیش از ۹۲ هزار فوت را بر اثر ابتلا به کرونا ثبت کرده، اما رئیس جمهور آن می گوید تعداد موارد ابتلا باید مایه افتخار باشد.

ترامپ به خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت: می دانید وقتی می گویید ما به لحاظ تعداد موارد (ابتلا) پیشرو هستیم به خاطر این است که ما بیشتری از دیگران آزمایش انجام می دهیم. پس وقتی موارد زیادی داریم، من به آن به دیده بد نگاه نمی کنم، به آن از جنبه خاصی نگاه می کنم، به عنوان یک چیز خوب برای این که معنی اش این است که آزمایش ما بهتر (بیشتر) است. پس به آن به عنوان نشان افتخار نگاه کنید. این واقعاً نشان افتخار است. این ادای احترام به آزمایش و همه کارهایی است که متخصصان زیادی انجام داده اند.

ترامپ در ادامه به طور تمام قد از خود در برابر انتقادات به دلیل صحبتهایش درباره مصرف داروی ضد مالاریا دفاع کرد. او روز دوشنبه گفت که از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلروکین» برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ استفاده می کند.

ترامپ به خبرنگاران گفته بود وی از یک هفته و نیم پیش استفاده از این قرص را آغاز کرد و از زینک هم به عنوان اقدامی پیشگیرانه استفاده می کند. وی در پاسخ به سوالی که چرا از این دارو استفاده می کند، گفت که معتقد است این قرص خوب بوده و داستان های خوبی درباره آن شنیده است. رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد که کارمندان بخش درمان و پزشکانی که در حال حاضر در بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا هستند از این قرص می کنند.

هیدروکسی کلورین دارویی برای مقابله با مالاریا و درمان بیماری های خود ایمن است. ترامپ پیشتر از این دارو به عنوان «تغییر دهنده بازی» در مقابله با ویروس کرونا یاد کرده و گفته بود که این دارو در صورت ترکیب با زینک و آزیترومسین می تواند موثر باشد.

در پی این صحبت ها، مقامات دولت وی که از حرف هایش شوکه شده بودند، به تکاپو افتادند تا آن را به نوعی توجیه کنند.

کارشناسان بهداشت و سلامت هشدار داده اند که مصرف این دارو که تاثیرش در درمان کرونا ثابت نشده، می تواند به استفاده نابجا از سوی سایر افراد بینجامد و عوارض کشنده داشته باشد.

ترامپ در ادامه صحبت هایش، تحقیقی که درباره مصرف این دارو هشدار داده بود را بدون ارائه دلیل رد کرد و آن را «غلط» توصیف کرد. این در حالی است که مقامات دولت وی گفته اند که این دارو برای کرونا تنها در بیمارستان یا مرکز تحقیقی باید مورد استفاده قرار بگیرد.

اظهارات او ظاهراً در اشاره به مطالعه انجام شده بر روی صدها بیمار، توسط وزارت امور کهنه سربازان آمریکا است که در آن آمار مرگ در بین گروهی که از این دارو مصرف کردند در مقایسه با گروهی که مصرف نکردند، بیشتر بوده است.

ترامپ گفت: آن ها خیلی پیر بودند. تقریباً مرده. آن بیانیه دشمنِ ترامپ بود.

این دارو در تحقیقات دیگر هم نتایج مثبتی در پیشگیری یا درمان بیماری کرونا نداشته است.

کلید واژه :

ترامپ

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha