کد خبر : ۳۴۷۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین داروی درمان کرونا را آزمایش کرد

محققان دانشگاه پکن به تازگی دارویی را آزمایش کرده اند که در درمان و جلوگیری از ابتلا به کووید 19 مفید است.

چین داروی درمان کرونا را آزمایش کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، محققان دانشگاه پکن به تازگی دارویی را آزمایش کرده اند که در درمان و جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ مفید است.

محققان این کشور، برای تولید داروی مذکور از آنتی بادی تولید شده در بدن افراد بهبود یافته کمک گرفته اند.

به گفته کارشناسان، داروی توسعه داده شده می تواند دوره ابتلا به این عفونت را کاهش دهد و در جلوگیری از ورود ویروس کرونا به سلول ها بسیار مؤثر عمل کند.

در حال حاضر هیچ درمان موثر اثبات شده ای برای این بیماری وجود ندارد، اما محققان در حال بررسی روش های متفاوتی هستند تا بتوان از آن برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و بهبود حال مبتلایان استفاده کرد.

ژانگ، محقق این پژوهش از دانشگاه Tsinghua در پکن گفت: «داروی مذکور که با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده از آنتی بادی های خنثی کننده ای ساخته شده که همکاران من از خون ۶۰ بیمار بهبود یافته کووید۱۹ ایزوله کردند».

در اوایل ماه ژانویه ، تیم ژانگ و گروهی دیگر در یکی از بیمارستان ها شروع به تجزیه و تحلیل آنتی بادی های خون گرفته شده از بیماران مبتلا به COVID-19، با جداسازی ۲۰۶ آنتی بادی مونوکلونال کردند.

ژانگ می گوید: اهمیت آنتی بادی ها چند دهه است که در دنیای پزشکی ثابت شده است؛ آنها می توانند برای درمان سرطان، بیماری های خود ایمنی و بیماری های عفونی استفاده شوند.

کلید واژه :

چین

،

داروی درمان کرونا

،

آزمایش

ثبت نظرات
captcha