کد خبر : ۳۴۷۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نتایج مثبت واکسن کرونا بورس وال استریت را سبز کرد

نتایج اولیه مثبت از آزمایش یک واکسن برای کرونا و همچنین احتمال اجرای سیاست های محرک اقتصادی بیشتر در آمریکا باعث شد تا بورس این کشور در معاملات شب گذشته روند مثبتی را در پیش گیرد.

نتایج مثبت واکسن کرونا بورس وال استریت را سبز کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، در معاملات شب گذشته شاخص S&P500 به بالاترین میزان در 10 هفته گذشته رسید.

دلیل رشد بورس آمریکا نتایج مثبت آزمایشات اولیه واکسن کرونا و همچنین احتمال اجرای سیاست های محرک اقتصادی بیشتر بوده است.

پس از آنکه شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد که در آزمایشات اولیه واکسن کرونا به نتایج خوبی رسیده است، ارزش سهام این شرکت 19.96 درصد بالا رفت.

شاخص S&P500 نسبت به ماه مارس و زمانی که به کمترین میزان در چند سال گذشته رسیده بود اکنون 32 درصد رشد کرده اما در ماه می نوسان چندانی نداشت چرا که سهامداران از یک طرف امیدوار بودند که اوضاع اقتصاد آمریکا بهبود یابد و از طرف دیگر نگران شکل گیری موج دوم شیوع کرونا منتظر بهبود در سایه کاهش محدودیت های اجتماعی و فعالیت های اقتصادی بودند.

کن پلکاری، کارشناس بازار ارشد مؤسسه اسلیت استون، در فلوریدای آمریکا می گوید: نتایج مثبت فاز نخست آزمایش واکسن کرونا توسط مدرنا به طور قطع به شکل گیری روند رشد منجر می شود.

سهام شرکت های هواپیمایی نیز در بورس آمریکا و با اعلام خبر بهبود اوضاع پروازها رشد کرد.

شاخص داوجونز 911 واحد معادل 3.85  درصد در معاملات شب گذشته بالا رفت و S&P500 نیز 3.15 درصد رشد کرد. نزدک کامپوزیت هم 2.44 درصد وارد محدوده سبز شد.

از جمله شرکت هایی که زیرمجموعه شاخص S&P500 رشد کردند شرکت های گردشگری و ارائه دهنده خدمات مسافرت دریایی بودند.

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

بورس

،

وال استریت

ثبت نظرات
captcha