کد خبر : ۳۴۷۴۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تکذیب آلوده بودن آب شرب لرستان به وبا

مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به انجام گندزدایی های مستمر شبکه های آب استان، هیچ گونه مشکل بهداشتی در خصوص وجود موارد منفی از جمله ویروس «کرونا» و «وبا» در آب شرب وجود ندارد.

تکذیب آلوده بودن آب شرب لرستان به وبا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا کرمونددر خرم آباد، ضمن سالم خواندن آب شرب سراسر لرستان، اظهار کرد: تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر آلوده بودن آب شرب استان به موارد منفی ارسال نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انجام گندزدایی های مستمر شبکه های آب استان، هیچ گونه مشکل بهداشتی در خصوص وجود موارد منفی از جمله ویروس «کرونا» و «وبا» در آب شرب سراسر شهرها و روستاهای استان وجود ندارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان با بیان اینکه آزمایشگاه مرجع این شرکت دارای تمامی استانداردهای لازم است، افزود: این آزمایشگاه به صورت مرتب وضعیت آب سراسر مناطق استان را از نظر کیفیت و سلامت کنترل می کند.

کرموند بیان داشت: سلامت شهروندان خط قرمز شرکت آب و فاضلاب استان بوده، از این رو نظارت های مسمتر توسط کارشناسان این حوزه و همچنین دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.

وی با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب توسط شهروندان طی دو ماهه امسال، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأکید مراجع سلامت بر حفظ بهداشت فردی، میزان مصرف آب در ماه های اخیر به طور محسوسی افزایش یافته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان با بیان اینکه روزهای گرم سال در راه است، گفت: از شهروندان در سراسر استان درخواست می شود از آب شرب برای شست وشوی غیرضروری همچون شستن ماشین استفاده نکنند.

 

کلید واژه :

آب شرب

،

لرستان

،

وبا

ثبت نظرات
captcha