کد خبر : ۳۴۷۳۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروی ضدویروسی روند بهبود بیماری کووید ۱۹ را تسریع می کند

تحقیق برای اولین بار نشان می دهد داروی interferon-alpha۲b) IFN-α) موجب بهبود پاکسازی ویروس و کاهش میزان نشانگرهای التهابی در بیماران مبتلا به بیماری کووید۱۹ می شود.

داروی ضدویروسی روند بهبود بیماری کووید ۱۹ را تسریع می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تیمی از محققان بین المللی به سرپرستی مؤسسه تحقیقاتی بیمارستان عمومی تورنتو کانادا دریافتند داروی ضدویروسی interferon-alpha۲b می تواند به تسریع بهبود روند بهبود در بیماران کووید ۱۹ کمک کند.

تیم تحقیق دریافت درمان با این دارو به شکل قابل توجهی موجب کاهش طول مدت حضور ویروس قابل ردیابی در دستگاه تنفسی فوقانی به طورمتوسط حدود ۷ روز شد.

همچنین میزان دو پروتئین التهابی یافت شده در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ موسوم به interleukin(IL)-۶ و CRP (پروتئین واکنشی C) در خون کاهش یافت.

دکتر «النور فیش» سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: من معتقدم به جای توسعه یک درمان ضدویروسی برای هر ویروس جدید، ما باید از درمان IFN-α برای درمان بیماری کووید ۱۹ استفاده نمائیم چراکه فواید درمانی این دارو در زمان شیوع بیماری سارس در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ هم تأیید شد.»

داروهای interferon گروهی از پروتئین های سیگنال دهنده آزادشده توسط بدن انسان در واکنش به تمامی ویروس ها هستند. به گفته دکتر فیش، آنها خط مقدم دفاع محسوب می شوند.

آنها مراحل مختلف چرخه زندگی ویروس را هدف قرار می دهند و مانع از تکثیرشان می شوند. آنها همچنین با فعال سازی سلول های مختلف ایمنی در پاکسازی عفونت موجب تقویت واکنش ایمنی می شوند. با این حال برخی ویروس ها می توانند این مکانیسم دفاعی طبیعی را متوقف نمایند.

به گفته فیش، امکان دفع توقف مکانیسم دفاعی وجود دارد. اگر ویروس مانع از تولید interferon شود، درمان با interferon می تواند این وضعیت را تعدیل و خنثی نماید.

کلید واژه :

داروی ضدویروسی

،

بیماری کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha