کد خبر : ۳۴۷۳۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نمکی: سازمان جهانی بهداشت سزاوار حمایت است نه جریمه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن قدردانی از نقش سازمان جهانی بهداشت در حمایت و هماهنگی در زمینه مبارزه جمعی علیه پاندمی کرونا تاکید کرد که این سازمان سزاوار…

نمکی: سازمان جهانی بهداشت سزاوار حمایت است نه جریمه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش وزارت بهداشت، سعید نمکی روز دوشنبه در جریان هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد: از ۳۰ بهمن سال گذشته که بیماری کرونا در کشور ما شیوع یافته تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار مورد تایید شده و هفت هزار مرگ از کووید ۱۹ گزارش شده است. به خاطر اقدامات گسترده بهداشت عمومی مبتنی بر رویکرد «همه حاکمیت و همه جامعه» توانستیم منحنی بیماری را کنترل کرده و میزان مرگ و میر را به شدت کاهش دهیم.

وی افزود: بسیج ملی تحسین برانگیز را برای مهار ویروس کرونا در ایران آغاز کردیم که در مرحله اول ۷۸ میلیون نفر به کمک زیرساخت های قدرتمند مراقبت های اولیه بهداشتی (PHC) غربالگری شدند و به صورت سطح بندی شده در صورت لزوم ارجاع شدند که این امر منجر به کاهش چشمگیر بار مراجعه به  بیمارستان ها شد.

وزیر بهداشت گفت: در مرحله دوم نیز تاکنون بیش از ۲۲ میلیون نفر از افراد پرخطر مورد غربالگری قرار گرفتند. ما ظرفیت های آزمایشگاهی خود را در کلینیک های سرپایی با تمرکز بر ردیابی بیمار، جداسازی و درمان به موقع گسترش دادیم و برای جلوگیری از صدمه بیشتر به اقتصاد کشور تصمیم گرفتیم در چهارچوب فاصله گذاری هوشمند مشاغل را گام به گام بازگشایی کنیم.

نمکی بیان کرد: مایلم به اهمیت حیاتی همبستگی جهانی و همکاری بین المللی برای غلبه بر این پاندمی تاکید کرده و دسترسی به داروها و واکسن ها با قیمت مناسب و عادلانه و به موقع را مورد توجه قرار دهم. 

وی افزود: هر اقدام یا سیاستی که مانع از همکاری بین دولت ها در بخش سلامت شود غیرمسئولانه و غیرانسانی است. مطمئناً تحریم های یک جانبه، یک مانع و اقدام غیر انسانی است که باعث درد و رنج می شود. ایالات متحده به خاطر تحریم های شدیدی که باعث به خطر انداختن جان مردم ایران شده باید پاسخگو باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در این نشست ویدیو کنفرانس اظهار کرد: سال ۲۰۲۰، سال پرستارها و ماماها نامیده شده است. مایلم از کارکنان بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با بیماری ها و به خصوص همکاران نظام سلامت که برای نجات بیماران مبتلا به کرونا فداکاری می کنند، قدردانی کنم.

کلید واژه :

نمکی

،

سازمان جهانی بهداشت

ثبت نظرات
captcha