کد خبر : ۳۴۷۳۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۹۰ درصد شیوع کرونا ویروس در تجمعات و مهمانی ها صورت می گیرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه ۹۰ درصد انتقال کرونا ویروس از طریق برگزاری مجالس شادی، مهمانی های خانوادگی و مجالس ترحیم صورت می گیرد، گفت: باید از برگزاری تجمعات جلوگیری کنیم.

۹۰ درصد شیوع کرونا ویروس در تجمعات و مهمانی ها صورت می گیرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید شیرانی ۲۹ اردیبهشت ماه در ستاد مبارزه با کرونا در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از لحاظ تعداد بستری و بیماران مبتلا به کرونا ویروس استان وضعیت مطلوبی دارد، اظهار کرد: آمار ابتلا به کرونا ویروس در استان نسبت به میانگین کشوری ۴۰ درصد پایین تر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید  کرد: چهارمحال و بختیاری در بحث درمان به روش های پیشرفته درمانی مجهز شده است، همچنین در روش های پیشگیری و درمان طرح های پژوهشی کیفی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه روند درگیری با کرونا ویروس طولانی شده است، خاطرنشان کرد: امروز خستگی کادر درمان از مهم ترین چالش های پیش روی ما در آینده است، بنابراین باید تمهیداتی برای تشویق و بالابردن انگیزه کادر درمان و پرسنل صورت بگیرد.

شیرانی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی در پرداخت پاداش به کادر درمانی مواجه است، زیرا بحث پیشگیری و مبارزه با کرونا هزینه های بسیاری را به دانشگاه تحمیل کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تأکید بر اینکه خرید وسایل حفاظتی و ضدعفونی در استان با جدیت دنبال می شود، یادآور شد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده اجازه ندادیم کمبودی در این حوزه در مراکز درمانی احساس شود.

وی با بیان اینکه وضعیت استان های خوزستان و لرستان قرمز است، گفت: ورود مسافران از این استان ها در روزهای آینده به چهارمحال و بختیاری نگران کننده است و باید تدبیری اندیشیده شود.

شیرانی در پایان با اشاره به اینکه ۹۰ درصد انتقال کرونا ویروس از طریق برگزاری مهمانی های خانوادگی، مجالس شادی و ترحیم صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: باید از برگزاری تجمعات جلوگیری کنیم.

از اجاره موقت منازل به مسافران جلوگیری شود

در ادامه جلسه عبدالرضا علیمحمدی دادستان شهرستان شهرکرد با بیان اینکه بحث اسکان مسافر در منازل شخصی نگران کننده است، اظهار کرد: گزارشاتی مبنی بر اجاره موقت منازل در سطح استان و شهرستان شهرکرد به گردشگران و مسافران وجود دارد، باید به مشاوران املاک دستور دهیم که از اجاره موقت منزل به ساکنان استان های مجاور خودداری کنند.

وی افزود: در هتل ها غربالگری از مسافران ورودی از استان های لرستان و خوزستان با جدیت دنبال شود.

علیمحمدی در خصوص ورود مرغ از استان های شمالی به چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: در جلسات متعدد ورود مرغ از سایر  استان ها در شرایط فعلی ممنوع اعلام شد، اما مشاهده می شود که مرغ شمال در فروشگاه ها عرضه می شود.

وی در پایان خواستار تشدید و نظارت بهداشتی بر اصناف و کنترل قیمت ها شد.

استقبال محدود دانش آموزان از بازگشایی مدارس

فرحناز قائدامینی ۲۷ اردیبهشت در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه ۱۸۷۶ مدرسه بازگشایی شد، اظهار کرد: طی ۲ روز گذشته از ۱۰۰۰ مدرسه مورد بازدید قرار گرفت تا از رعایت پروتکل های بهداشتی اطمینان حاصل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بالای ۹۸ درصد معلمان و مدیران در مقاطع تحصیلی مختلف در روز ۲۷ اردیبهشت در مدارس استان حضور داشتند، گفت: به طور میانگین در متوسطه دوم حدود ۱۷ درصد، در متوسطه اول ۲۰.۴ درصد و در مقطع ابتدایی حدود ۳۷ درصد دانش آموزان در مدارس برای رفع اشکال حاضر شدند.

وی با بیان اینکه طبق آمار دانش آموزان ساکن در روستاها بیش از دانش آموزان مدارس شهرها در کلاس های رفع اشکال شرکت کردند، افزود: حدود ۵۷ معلم در روز ۲۷ اردیبهشت غیبت داشتند که این عدد نسبت به میزان غیبت معلمان در کشور کمترین آمار را به خود اختصاص داد.

بشدت مخالف بازگشایی دانشگاه ها هستیم

در پایان جلسه فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار کرد:  مخالف بازگشایی دانشگاه ها هستیم، زیرا ورود دانشجویان از سایر استان ها عامل انتشار گسترده کرونا ویروس در خوابگاه ها است.

وی تأکید کرد: در روزهای آتی باید ورودی ها به از استان های هم جوار از جمله لرستان و خوزستان با حساسیت بالایی کنترل شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در پایان گفت: آموزش های بهداشتی لازم در خصوص کرونا ویروس به عشایر داده شود و به مدت ۲ هفته از تردد در سطح استان خودداری کنند.

کلید واژه :

شیوع ویروس کرونا

،

انتقال پلاسما

ثبت نظرات
captcha