کد خبر : ۳۴۷۳۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش زمان درمان بیماران کرونایی

محققان ستاداجرایی فرمان امام موفق شدند ازطریق روش سلول درمانی، ۲۲ بیمار کرونایی بستری را در زمانی کوتاه تر از روش های قبلی درمان کنند.

کاهش زمان درمان بیماران کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسین زیرک ساز مدیرعامل شرکت سل تک فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام بااعلام این خبر گفت: بعد از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج تمامی امکانات برای مقابله با کرونا و دستورالعمل رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، کار تحقیق برروی درمان این ویروس ازطریق سلول درمانی را آغاز کردیم و توانستیم با بکارگیری نیرو و دانش داخلی روندی را برای مهار این ویروس پیدا کنیم.

وی افزود: این روش درمانی در دو مرحله بر روی ۲۲ بیمار مبتلا به کرونا و باوضعیت وخیم بستری در آی سی یوهای بیمارستانهای مسیح دانشوری، شریعتی و هاجر انجام گرفت و نهایتاً موفق شدیم روند درمان این بیماران را ۶ روز تسریع کنیم که موفقیت بزرگی در علم پزشکی به حساب می آید.

زیرک ساز خاطرنشان کرد: تمام این مراحل تحقیقی و درمانی با هزینه ستاد اجرایی فرمان امام و بصورت رایگان بر روی بیماران انجام گرفت.

مدیر عامل شرکت سل تک فارمد گفت: برنامه ریزی هایی برای اجرای فاز سوم این روند درمانی انجام شده که بعد از دریافت مجوزهای لازم از سمت وزارت بهداشت این محصولات دراختیار استفاده همگانی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: شرکت سل تک فارمد بزرگترین شرکت توسعه فرآورده های سلولی غرب آسیا است و تاکنون موفق شدیم ده ها محصول مبتنی بر سلولهای بنیادین در این شرکت تولید کنیم که تاکنون ۴ محصول دارویی مجوز GNP سازمان غذا و دارو را برای مصارف دریافت کرده اند.

زیرک ساز افزود: درمان بیماران فلج مغزی ازطریق سلول درمانی نیز یکی دیگر از دستاوردهای این شرکت است.

وی با بیان اینکه مهم ترین محصول بانک سلول های بنیادی تحت عنوان وارتوسل است که از بند جنینی بعد از احراز صلاحیت اهدا کننده تولید شده، افزود: درحال حاضر این محصول نیز آماده بهره برداری است.

کلید واژه :

درمان بیماران کرونایی

ثبت نظرات
captcha