کد خبر : ۳۴۷۳۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اخبار کرونایی از سراسر جهان

رسانه ها از افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به ۲۸۱ هزار و ۷۵۲ نفر خبر دادند.

اخبار کرونایی از سراسر جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، وزارت بهداشت روسیه امروز شنبه دربیانیه ای اعلام کرد که روند ابتلا و فوتی های ناشی از ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ مورد جدید فوت و ۹ هزار و ۷۰۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است.

به گزارش این خبرگزاری، شمار فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در روسیه به ۲ هزار و ۶۳۱ نفر و تعداد مبتلایان هم با ۹ هزار و ۷۰۹ مورد افزایش به ۲۸۱ هزار و ۷۵۲ نفر رسیده است.

همچنین گزارش ها در این خصوص حاکی از آن است: تاکنون ۶۷ هزار و ۳۷۳ نفر از مبتلایان به کرونا نیز در روسیه بهبود یافته و حال ۲ هزار و ۳۰۰ تن نیز بحرانی گزارش شده است.

گفتنی است نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در ۲ نفر از شهروندان چینی در منطقه ترانس بایکال واقع در جنوب تیمن و سیبری روسیه شناسایی شد.


سخنگوی وزارت بهداشت عربستان:
۲۷۳۶ نفر دیگر در عربستان به کرونا مبتلا شدند
۲۷۳۶ نفر دیگر در عربستان به کرونا مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز یکشنبه از موارد جدید ابتلا به کرونا دراین کشور خبر داد.

به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز یکشنبه از موارد جدید ابتلا به کرونا دراین کشور خبر داد.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در عربستان ثبت شده است که با احتساب این موارد شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۵۴۷۵۲ نفر افزایش پیدا کرده است.

وی مبتلایان جدید را از مکة مکرمة با (۵۵۷)، ریاض (۴۸۸)، مدینة منورة (۳۹۲)، جدة (۳۵۷)، دمام (۲۸۶)، الهفوف (۱۴۹)، الجبیل (۱۴۹)، طائف (۸۱)، الخبر (۵۱)، قطیف (۲۴)، تبوک (۱۸)، ظهران (۱۵)، بیش (۱۵)، بیشة (۱۴)، بریدة (۱۲)، الهدا (۹)، القریع (۹)، حائل (۹)، سبت العلایة (۷)، بقیق (۶)، القنفذة (۶)، ینبع (۵)، القوز (۵)، الرین (۵)، العقیق (۴)، حفر الباطن (۴)، الخرج (۴)، الدرعیة (۴)، خمیس مشیط (۳)، أحد رفیدة (۳)، محایل عسیر (۳)، القری (۳)، أملج (۳)، صامطة (۳)، المظیلف (۳)، حوطة بنی تمیم (۳)، راس تنورة (۲)، صفوی (۲)، ثریبان (۲)، نمرة (۲)، منفذ الحدیثة (۲)، المزاحمیة (۲)، رجال ألمع (۱)، عنیزة (۱)، البدائع (۱)، الرس (۱)، خیبر (۱)، الخرمة (۱)، أم الدوم (۱)، رابغ (۱)، شواق (۱)، نجران (۱)، شرورة (۱)، الشعبة (۱)، وادی الدواسر (۱)، رویضة العرض (۱) و تمیر با (۱) دانست.

محمد العبد العالی اعلام کرد: طی ساعات گذشته ۱۰ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باخته اند که شمار فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به ۳۱۲ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان همچنین از بهبودی ۲۰۵۶ نفر دیگر در این کشور از چنگال کرونا هم خبر داد و شمار بهبود یافتگان را ۲۵۷۲۲ نفر اعلام کرد.

جانباختگان کرونا در اسپانیا به ۲۷۶۵۰ نفر افزایش یافت

آمار جانباختگان کرونا در اسپانیا با فوت ۸۷ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۷۶۵۰ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت اسپانیا، شمار قربانیان کرونا در این کشور با فوت ۸۷ تَن دیگر طی شبانه روز گذشته به ۲۷ هزار و ۶۵۰ نفر رسید.

بیانیه صادره از سوی وزارت بهداشت اسپانیا در این باره نشان می دهد که شمار فوتی های کرونا در اسپانیا دیروز در مقایسه با امروز شاهد کاهش ۱۷ نفری بوده است. این میزان کمترین شمار فوتی ها از ۱۲ مارس تاکنون را نشان می دهد.

همچنین وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا نیز با افزایش ۴۲۱ نفری طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۳۱ هزار و ۱۱۹ بیمار رسید.

مقامات اسپانیا پس از کاهش نسبی آمار مبتلایان و مرگ و میر از چند روز پیش ورزش و گردش در خارج از خانه ها را در ساعات معینی آزاد اعلام کردند.

دولت این کشور نیز اعلام کرده که وضعیت فوق العاده را که از ۱۴ مارس اعلام شده تا ۲۳ می جاری تمدید خواهد کرد؛ اما شرایط و محدودیت های آن تاحدودی تعدیل خواهد شد.

کلید واژه :

اخبار کرونایی از سراسر جهان

ثبت نظرات
captcha