کد خبر : ۳۴۷۳۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مادران مبتلا به کرونا می توانند به نوزادان خود شیر دهند

مدیر گروه آموزش مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مادران مبتلا به کووید19 با حال عمومی خوب، می توانند با شستن دست و داشتن ماسک، شیردهی را انجام دهند و نگران تحت تاثیر قرار گرفتن نوزادشان نباشند.

مادران مبتلا به کرونا می توانند به نوزادان خود شیر دهند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نیلوفر ستارزاده با ارائه توصیه هایی برای مادران باردار به منظور پیشگیری از کرونا اظهار کرد: مراقبت ها باید در سه ماهه اول در انجام یک سونوگرافی و یک غربالگری، در سه ماهه دوم در یک غربالگری و در سه ماهه سوم در یک سونوگرافی تکمیلی خلاصه شود.

وی، داشتن تغذیه مناسب و دوری از استرس، انجام وزش ها و حرکات نرمشی در منزل و مصرف به موقع ویتامین ها را از عوامل موثر در طی کردن دوران بارداری بی خطر عنوان کرد.

مدیر گروه آموزش مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: مادران با شروع علایم زایمان به مراکز بیمارستانی مراجعه کرده و مطمئن باشند که تمام پروتکل های محافظتی در بیمارستان های ما رعایت می شوند و نگران انتقال بیماری به خودشان یا فرزنداشان نباشند.

ستارزاده در ادامه با بیان اینکه نوزادان به ندرت به عفونت کرونا مبتلا می شوند و شواهدی مبنی بر انتقال عفونت از مادر به فرزند وجود ندارد، گفت: شاید تعداد نوزادان مبتلا در دنیا انگشت شمار باشد و مطلبی تحت عنوان « تولد نوزادی با کووید19» در ادبیات پزشکی نادر است که در مورد مادرزادی بودن آن و یا انتقال بیماری حین زایمان نیز شک وجود دارد.

وی، گفت: مادران می توانند با یک ترازوی خانگی و با استفاده از فشار سنج، وزن و فشار خونشان را به صورت هفتگی و یا ماهانه کنترل کرده و به پزشک و یا مراقب مامایی گزارش دهند و لزومی به مراجعه حضوری به مطب برای کنترل قد و وزن و یا فشار خون نیست.

مدیر گروه آموزش مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: مادران باردار می توانند مراقبت ها را به صورت مجازی با استفاده از تلفن یا با برقراری ارتباط با مراقبان سلامت و مامایی انجام دهند، به عنوان مثال، ارسال تصویر سونوگرافی به مراقب یا پزشک متخصص، یکی از راهکارها است که مادران را از مراجعه به پزشک بی نیاز می کند.

وی گفت: برای انجام مراقبت های روتین، مراقبت ها را به هر چهار هفته یک بار تقسیم بندی کرده ایم، زمانبندی ها از قبل انجام شده و بهتر است که مادران از قبل وقت تعیین کنند تا با کم ترین مراجعه و یک به یک مراقبت شوند.

ستارزاده تاکید کرد: مادران دقت کنند که هنگام مراجعه حضوری و یا انجام آزمایشات، موارد بهداشتی را برای جلوگیری از آلودگی رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنا به توصیه هایمان به تمام افراد جامعه مبنی بر در خانه ماندن و به حداقل رساندن ترددها در محیط خارج از خانه، به مادران باردار نیز چنین توصیه هایی را داریم.

کلید واژه :

مادران

،

کرونا

،

نوزادان

،

شیر

ثبت نظرات
captcha