کد خبر : ۳۴۷۳۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پوشیدن دستکش ویروس کرونا را پخش می کند

محققان باور دارند، لمس سطوح مختلف با دستکش یکبار مصرف تکراری نه تنها میکروب های مضر را گسترش می دهد بلکه ویروس را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند.

پوشیدن دستکش ویروس کرونا را پخش می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سی تی وی نیوز، نتایج بررسی های اخیر محققان نشان می دهد استفاده از دستکش از افراد در برابر کووید ۱۹ محافظت نمی کند.

بسیاری از افراد در سراسر کانادا به منظور حفظ خود از ابتلا به ویروس کرونا از ماسک صورت استفاده می کنند؛ این در حالی است که تعداد افرادی که به استفاده از دستکش یکبار مصرف روی آورده اند نیز رو به گسترش است.

در حالی که بحث های زیادی پیرامون اثربخشی پوشیدن ماسک صورت در ملاء عام وجود دارد، سامون چاکرابارتی، محقق کانادایی می گوید: جواب این که آیا دستکش باعث جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ می شود یا نه، بسیار واضح تر است.

این محقق در گفت و گو با شبکه تلویزیونی CTVNews.caگفت: پوشیدن دستکش در ملاء عام و اماکن عمومی ضروری نیست.

او می گوید: پژوهش های میدانی نشان داده که مردم اغلب از یک جفت دستکش در مکان های عمومی استفاده می کنند و بدون آنکه آن را تعویض کنند به همه سطوح دست می زنند.

محققان تأکید می کنند: استفاده افراد از دستکش یکبار مصرف بدین شکل برای حفظ سلامت خود از ویروس کرونا متناقض است و آنها را به طور جدی تری در خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار می دهد.

چاکرابارتی توضیح داد: لمس سطوح مختلف با همان جفت دستکش یکبار مصرف نه تنها میکروب های مضر را گسترش می دهد بلکه ویروس را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) نیز این پیام را تکرار می کند و اصرار دارد که پوشیدن دستکش برای عموم مردم ضروری نیست. در عوض برای تکمیل فعالیت های روزانه، رعایت بهداشت نکته ایست که می تواند افراد از از خطر ابتلا به بیماری بسیار مسری کووید ۱۹ در امان نگه دارد.

کلید واژه :

دستکش

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha