کد خبر : ۳۴۷۳۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احتمال ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان ممکن است به بیماری کووید-۱۹ مربوط باشد.

احتمال ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان ممکن است به بیماری کووید-۱۹ مربوط باشد.

 تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت که طی هفته های گذشته گزارش هایی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به دست آمده مبنی بر اینکه شماری از کودکان در بخش های مراقبت های ویژه با یک بیماری التهابی مولتی سیستمی دارای برخی از ویژگی های مشابه به بیماری کاوازاکی و سندرم شوک سمی بستری شده اند.

 

وی با تاکید بر اینکه توصیف فوری و دقیق این سندرم بالینی برای درک علیت و توصیف مداخلات درمانی آن بسیار مهم است، تصریح کرد: گزارش های اولیه این فرضیه را ایجاد کرده که این سندرم احتمالاً مربوط به بیماری کووید-۱۹ باشد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این سازمان، یک تعریف موردیِ اولیه و همچنین یک فرم گزارش موردی برای سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان تهیه کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری شینهوا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کلیه پزشکان در سراسر جهان خواست با مقامات ملی خود و سازمان جهانی بهداشت همکاری کنند تا در این خصوص هوشیار بوده و این سندرم را در کودکان، بهتر و زودتر تشخیص دهند.

کلید واژه :

سندرم التهابی کودکان

،

کرونا

،

سندرم التهابی

،

کودکان

ثبت نظرات
captcha