کد خبر : ۳۴۷۳۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتقال انگل فاسیولا از طریق سبزی خام و آب چشمه ها به انسان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از انتقال انگل فاسیولا از طریق سبزی های محلی خام و آب چشمه ها خبر داد و تاکید کرد: شستن، انگل زدایی و استفاده از سبزی ها به درستی صورت بگیرد.

انتقال انگل فاسیولا از طریق سبزی خام و آب چشمه ها به انسان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، از ساری، دکتر علی رستمی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت وگویی اظهار کرد: فاسیولیازیس یک عفونت انگلی مشترک بین انسان و حیوان و ناشی از کرم های انگلی فاسیولا است که مردم در گویش بومی آن را به نام کرم کپلک گوسفند نیز می شناسند.

*انگل فاسیولا مشترک بین انسان و حیوان 

وی افزود: انگل های فاسیولا کرم های مسطح و برگی شکلی هستند که در مجاری صفراویِ کبد دام ها از جمله گوسفند، بز، گاو، گاومیش و برخی علف خواران دیگر زندگی می کنند.

رستمی با اشاره به اینکه این بیماری در بیش از ۷۵ کشور جهان بخصوص در مناطق معتدل و مرطوب که دام پروری در آنها رایج است دیده می شود و بیشتر به عنوان یک بیماری فصلی در نظر گرفته می شود، گفت: در حال حاضر تخمین زده می شود حدود ۱۷ میلیون نفر در جهان به این عفونت مبتلا هستند.

*ابتلای هزاران نفر به انگل فاسیولا

این مسؤول بیان کرد: استان های شمالی ایران به خصوص استان گیلان در زمره مهم ترین کانون های فاسیولیازیس انسانی در قاره آسیا است و متأسفانه دو تا از بزرگ ترین همه گیری های این عفونت در جهان در سال های ۱۳۶۸ و ۱۳۷۸ در استان گیلان اتفاق افتاد که بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم این استان به خصوص در بندر انزلی و رشت، به فاسیولیازیس مبتلا شدند.

وی اعلام کرد: اگرچه موارد انسانی در استان مازندران نادر است ولی عفونت شیوع ۱۰ تا۲۰ درصدی در دام های اهلی دارد و اخیراً مقامات بهداشتی استان گیلان از ابتلای ۱۳ گیلانی به بیماری فصلی فاسیولا خبر دادند و از مردم خواستند تا حد امکان از مصرف فرآورده ها با سبزی های محلی خودداری کنند.

رستمی اذعان داشت: شـیوع فاسـیولیازیس بـه عواملی مثل حضور دام های اهلی مثل گاو و گوسفند به عنوان میزبان نهایی، حلزون های میزبان واسط، شرایط آب و هوایی مانند بارندگی زیاد، رطوبت بالا و حرارت مطلوب و همچنین عادات غذایی انسان بستگی دارد.

* علائم حیوانات آلوده به فاسیولا

متخصص انگل شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه تخم انگل به همراه مدفوع حیوانات آلوده "به طور عمده گاو و گوسفند" به محیط خارج دفع می شوند، ادامه داد: به طور متوسط هر حیوان آلوده روزانه ۵۰۰ هزار تخم در محیط دفع کند که اگر این تخم ها به آب برسند پس از حدود ۹ تا ۱۵ روز در داخل آن ها یک جنین یا لارو مژه دار به وجود می آید که این لاروها برای ادامه زندگی نیاز دارند که به بدن حلزون های آب شیرین نفوذ کنند.

وی ادامه داد: سپس لاروها در بدن حلزون شروع به رشد و تکثیر می کند و به تعداد زیادی لاروِ دم دار (سرکر) تکامل میابند که در شب از بدن حلزون خارج شده و در آب رها می شوند و با بادکش های خود به برگ گیاهان موجود در آب می چسبند یا به صورت معلق در آب وجود خواهند داشت و با تشکیل کیست به مرحله متاسرکر تکامل می یابند.

رستمی گفت: در این مرحله با خورده شدن گیاهان و آب آلوده به این لاروها توسط نشخوارکنندگان یا مصرف سبزی خام محلی توسط انسان متاسرکر وارد بدن می شود و در دام یا انسان ایجاد بیماری می کند.

*عوارض ابتلا به فاسیولا

این مسؤول بیان کرد: فاسیولای بالغ که طول آن به چند سانتی متر نیز می رسد در مجاری بزرگ صفرا زندگی کرده و موجب تورم این مجاری و نیز تخریب بافت کبد می شود و علائم بالینی بیماری به صورت تب گاهی همراه با لرز و عرق شبانه، دردهای شدید شکمی، مشکلات گوارشی، اسهال، نفخ و تهوع، نشانه های آلرژیک مانند قرمزی پوست (کهیر) و خارش، ناراحتی های تنفسی، کاهش وزن، کم خونی و بزرگی کبد ظاهر می شود که در صورت ادامه یافتن بیماری دردهای قولنج مانند، عدم تحمل غذای چرب و زردی ایجاد می شود.

وی تصریح کرد : بهترین راه تشخیص آزمایشگاهی دیدن تخم انگل در مدفوع افراد مشکوک به بیماری است، اگرچه آزمایشات سرولوژی و هماتولوژی نیز می تواند مفید باشد. در این بیماری تعداد ائوزینوفیل ها، گلبول های سفید خون، آنزیم های کبدی، سرعت رسوب گلبول های قرمز و آنتی بادی های ضد فاسیولا افزایش پیدا می کند.

رستمی خاطرنشان کرد:  همچنین سیستم های تصویربرداری مانند التراسونوگرافی، سی تی اسکن و اِم آر آی نیز به تشخیص بیماری کمک می کنند، تریکلابندازول داروی انتخابی است که با نام تجاری Egaten برای استفاده در انسان توسط سازمان جهانی بهداشت به کشورهای با مناطق آندمیک بیماری اهدا می شود. دوز مصرفی دارو به میزان ۱۰ میلی گرم به ازاء هر کیلوگرم وزن بدن و به صورت دوز واحد است.

*مصرف سیزیجات از راه های انتقال این ویروس

وی اضافه کرد: راه ها ی اصلی انتقال فاسیولیازیس به انسان در استان گیلان مصرف سبزیجات محلی خام همچون چوچاق، خالیواش، نعنا، بولاغ اوتی یا استفاده از این سبزیجات برای تولید زیتون پرورده یا دلال ماست و ماهی است.

متخصص انگل شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ازآنجایی که این سبزی ها در استان مازندران تحت نام های محلی آب تره، انیما، سیرک، زلنگ و اناریجه هم وجود دارند و به وفور مورداستفاده انسان ها قرا می گیرند لازم است که احتیاط های لازم در شستن، انگل زدایی و استفاده از این سبزی ها صورت گیرد و حتی الامکان از مصرف خام آن ها خودداری کرد.

وی بیان کرد: لاروهای انگل در نمک و بسیاری از ضدعفونی کننده ها مقاوم اند ولی فریز کردن بیشتر از پنج روز و قرار دادن سبزیجات به مدت ۱۵ دقیقه در محلول سرکه سفید (یک لیوان سرکه در چهار لیوان آب) می تواند انگل را از بین ببرد.

*این موارد رعایت شود


رستمی اظهار کرد: علاوه بر این نوشیدن آب های سطحی و یا چشمه ها در مناطق جنگلی و کوهستانی و خوردن جگر خام از راهه ای دیگر آلودگی به این عفونت هستند که باید از آنها خودداری کرد.

این مسؤول در پیان ابراز کرد: همچنین از بین بردن حلزون ها و قطع کردن چرخه زندگی می تواند در از بین بردن بیماری در منطقه کمک کننده باشد.

کلید واژه :

انتقال

،

انگل فاسیولا

،

سبزی خام

،

آب چشمه

،

انسان

ثبت نظرات
captcha