کد خبر : ۳۴۷۳۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش دو دارو برای درمان کووید 19

سازمان بهداشت و درمان ایالات متحده آزمایش بالینی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را برای درمان کووید 19 آغاز می کند.

آزمایش دو دارو برای درمان کووید 19

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از شینهوا، سازمان بهداشت و درمان ایالات متحده آزمایش بالینی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را برای درمان کووید ۱۹ آغاز می کند.

یک کارآزمایی بالینی در ایالات متحده آغاز شده است تا ارزیابی کند که آیا داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین همراه با آزیترومایسین می تواند از بستری شدن در بیمارستان و مرگ  مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری کند یا خیر.

هیدروکسی کلروکین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به منظور پیشگیری و درمان مالاریا و همچنین برای درمان بیماری های روماتیسم و لوپوس تأیید شده و آزیترومایسین که آنتی بیوتیک است مورد تأیید این سازمان قرار گرفته است.

سازمان غذا و داروی آمریکا  حدود سه هفته پیش اطلاعیه ای صادر و نسبت به عوارض جانبی دو داروی کلروکین و هیدروکسی کلروکین همچون بروز مشکل در ضربان قلب افراد هشدار داد و حالا قرار است دوباره آزمایش های گسترده تری به منظور رسیدن به جواب قطعی برای مصرف هیدروکسی کلروکین وآزیترومایسین صورت بگیرد.

نخستین داوطلب این آزمایش روز پنجشنبه در سن دیگو، کالیفرنیا ثبت نام کرده است؛ در حال حاضر هیچ درمان خاصی مورد تأیید اف دی ای برای معالجه مبتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.

بسیاری از کارآزمایی های بالینی برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی هیدروکسی کلروکین برای درمان بزرگسالان بستری در اثر کرونا برنامه ریزی شده یا در حال انجام هستند.

سازمان بهداشت انگلیس در توضیح آزمایش این دو دارو گفت :هدف اصلی از این مطالعه تعیین این مسئله است که آیا هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین می توانند از بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از COVID-19 جلوگیری کنند یا خیر. علاوه بر این، محققان ایمنی و تحمل درمان آزمایشگاهی را برای افراد مبتلا به عفونت SARS-CoV-2 ارزیابی می کنند.

کلید واژه :

آزمایش

،

دارو

،

درمان کووید 19

ثبت نظرات
captcha