کد خبر : ۳۴۷۳۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عروسی و عزا آمار کرونا را بالا برد

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: بسیاری از نمونه های ما مربوط به موارد حضور در تجمعات، مراسمات و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی است.

عروسی و عزا آمار کرونا را بالا برد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سيدمحمد علوی سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت ردیابی موارد تماس با بیماران کرونا مثبت، در بین تماس خانوادگی، تماس بیمارستانی، تماس شخصی و در حین تردد از دیگر اقدامات همکاران ما بود.

او افزود: علی رغم ممنوعیت برگزاری مراسمات و تجمعات مردمی نیز این برنامه ها متاسفانه انجام می شد.

علوی بیان داشت: بسیاری از نمونه های ما مربوط به موارد حضور در تجمعات و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی است.

 

شناسایی ۱۴۷ مورد جدید ابتلا به کروناویروس درفارس/ مبتلایان به کرونا در فارس به ۴۷۷۰ نفر افزایش یافت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بررسی هزار و ۵۱۴ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۱۴۷ مورد مثبت اعلام شده است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی اظهار داشت: با شناسایی ۱۴۷ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به چهار هزار و ۷۷۰ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۴۷ مورد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۳ مورد مرودشت؛ آباده ۳ مورد؛ کوه چنار ۲ مورد؛ استهبان، ممسنی، داراب، لامرد و قیروکارزین هر کدام یک مورد و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان فارس بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: خوشبختانه در ۹ روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است و مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۹۸ نفر است.

همتی افزود: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان، به سه هزار و ۹۸۳ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه تاکید کرد: آمار بالای امروز نشان دهنده این واقعیت است که ویروس در جامعه در حال گسترش است و هرگونه سهل انگاری در این خصوص، برای جامعه زیانبار بوده و وضعیت استان را به روزهای نخست شیوع کروناویروس بازمی گرداند.

همتی توصیه کرد: بررسی ها نشان داده که استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ موثر است.

بستری شدن 30 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر 135 نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که 30 نفر آنها بدحال هستند.
محمدرضا قدیر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته و منتهی به بیست و هفتم اردیبهشت ماه، 27 نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.

وی یادآور شد: 14 نفر از این تعداد در بخش های بیمارستان ها بستری شده و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم یادآور شد: در شبانه روز گذشته ، 3 نفر از کل بیماران بستری در بخش ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

وی گفت: در حال حاضر 135 نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که 30 نفر آنها بدحال هستند.

کلید واژه :

کرونا

،

ایران

،

عروسی

،

عزا

،

آمار کرونا

ثبت نظرات
captcha