کد خبر : ۳۴۷۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن ضد کرونای آمریکا اواخر پاییز آماده می شود

مدیر موسسه ملی آلرژی ها و بیماری های عفونی آمریکا می گوید: در صورت موفقیت آمیز بودن واکسن ضد کرونای شرکت مدرنا، این واکسن اواخر پاییز یا اوایل زمستان آماده خواهد شد.

واکسن ضد کرونای آمریکا اواخر پاییز آماده می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، آنتونی فاوسی مدیر موسسه ملی آلرژی ها و بیماری های عفونی آمریکا(NIAID) می گوید: در صورتی که از ایمن و مؤثر بودن واکسن ضد کرونای شرکت مدرنا اطمینان حاصل شود، این واکسن اواخر پاییز یا اوایل زمستان آماده خواهد شد.

واکسن تجربی ویروس کرونا که توسط شرکت مدرنا ساخته خواهد شد، در صورت مؤفقیت آمیز بودن تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را به سرعت دریافت می کند تا مسیر رسیدن به آن کوتاه تر شود.

مُدرنا یک شرکت زیست فناوری مستقر در کمبریج، ماساچوست است که بر داروپژوهی و توسعه دارو بر پایه آران ای پیام رسان (mRNA) متمرکز است.

این شرکت یکی از ۸ شرکتی است که به سرعت برای ساخت واکسن ضد کرونا وارد عرصه شد و مرحله نخست آزمایش بالینی آن را چند هفته پیش برگزار کرد؛ آزمایش بعدی این واکسن قرار است آخر این ماه برگزار شود.

در حال حاضر نیز، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) بر روی روند ساخت واکسن شرکت مذکور نظارت دارد تا نتیجه حاصل از آن زودتر اعلام شود.

این شرکت در تلاش است تا یک واکسن ایمن و مؤثر را علیه ویروس کرونا بسازد که تاکنون منجر به مرگ بیش از ۲۸۷ هزار نفر در سراسر جهان شده است.

فاوسی تأکید می کند: موفقیت آمیز بودن نتایج آزمایش های بالینی شرکت مدرنا از این جهت که اگر بیش از یک واکسن موفق ساخته شود، در دسترس بودن جهانی آن آسانتر است، حائز اهمیت است.

کلید واژه :

واکسن ضد کرونا

،

آمریکا

،

پاییز

ثبت نظرات
captcha