کد خبر : ۳۴۷۳۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عادی سازی روابط جنسی زناشویی در هلند

پیشتر موسسه ملی بهداشت هلند از زوج ها خواسته بود از هم فاصله بگیرند اما حالا این موسسه توصیه کرده زوج های غیرمشکوک به کرونا در صورت تمایل دو طرفه با هم رابطه داشته باشند.

عادی سازی روابط جنسی زناشویی در هلند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پیشتر موسسه ملی بهداشت هلند از زوج ها خواسته بود از هم فاصله بگیرند اما حالا این موسسه توصیه کرده زوج های غیرمشکوک به کرونا در صورت تمایل دو طرفه با هم رابطه داشته باشند.

همزمان با انتشار گزارش هایی مبنی بر وجود ویروس کرونا در ترشحات جنسی افراد مبتلا، "مؤسسه ملی بهداشت و محیط زیست هلند" (RIVM) با صدور یک دستورالعمل جدید به زوج هایی که 2 ماه گذشته را در قرنطینه خانگی سپری کرده اند، توصیه کرد در صورت تمایل دو طرفه بهتر است رابطه جنسی خود را از سر بگیرند.

 

مؤسسه ملی بهداشت و محیط زیست هلند" در ادامه سیاست های بازگشت به زندگی عادی و کاهش محدودیت های قرنطینه، به زوج های هلندی که 2 ماه گذشته را در خانه سپری کرده و علایمی مشکوک از ابتلای احتمالی به کرونا ندارند، توصیه کرده است، رابطه زناشویی خود را با احتیاط از سر بگیرند.

بر اساس توصیه این موسسه هلندی زوج هایی که هفته هاست در یک محیط مشترک و در قرنطینه خانگی زیر یک سقف با هم زندگی کرده اند اگر هر دو مایل به برقراری رابطه جنسی هستند و هیچ علایم مشکوکی ندارند، بدون نگرانی به زندگی عادی جنسی خود بازگردند.

عادی سازی روابط جنسی زناشویی در هلند
پیشتر این موسسه هلندی به همه زوج ها توصیه کرده بود از یکدیگر دور بمانند و حتی المقدور در دو اتاق جدا بخوابند.این توصیه جدید در حالی است که نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد ویروس کرونا می تواند حتی در ترشحات جنسی افراد مبتلا و ناقل وجود داشته باشد.

احتمالی که پیشتر بعید می نِمود و گمان می رفت ویروس کرونا تنها در قطرات تنفسی و بزاق که از طریق عطسه و سرفه ناقلان و مبتلایان درمحیط اطراف پخش می شود، منتشر می شود.

بسیاری از ناظران و روان شناسان درباره تاثیرات سوء قرنطینه های طولانی بر بهداشت روانی شهروندان هشدار می دهند؛ این هشدارها باعث شده دولت ها و نظام های بهداشتی درگیر مبارزه با کرونا آرام – آرام و با شیبی ملایم سعی در بازگشایی قفل های زندگی اجتماعی و عاطفی شهروندان بکنند.

چگونگی تداوم رابطه جنسی زوجین یکی از پیچیده ترین مسایلی بوده است که کمابیش طی ماه های گذشته تمامی جوامع درگیر بحران کرونا را درگیر خود ساخته و چون مسایل در این حوزه کمتر در عرصه عمومی مورد بحث گذاشته می شود، کارشناسان نگران تبعات روانی ناشی از روابط جنسی نابسامان و بلاتکلیف زوج ها روی سلامت روانی جامعه اند.

کلید واژه :

روابط جنسی

،

زناشویی

،

هلند

ثبت نظرات
captcha