کد خبر : ۳۴۷۳۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پومپئو: هکر های مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اتهام زنی ها علیه چین، این بار گفت: عاملان سایبری مرتبط با چین، داده های تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

پومپئو: هکر های مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کاخ سفید در اتهام زنی جدیدی علیه پکن مدعی شد هکر های مرتبط با چین، داده های مربوط به تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را ربوده اند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه شب مدعی شد، تلاش های «عاملان سایبری و افرادی که دست به جمع آوری اطلاعات می زنند» و با چین در اتباط هستند، اطلاعات دارای مالکیت معنوی و داده های مربوط به تحقیقات بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) و آژانس امنیت زیرساخت ها و امنیت سایبری این کشور (سی آی اس ای) در بیانیه ای مشترک درخصوص تهدیدات موجود از سوی عاملان مرتبط با چین برای دسترسی به تحقیقات بر روی ویروس کرونا هشدار داده بودند.

پومپئو پیش تر نیز مدعی شده بود ویروس کرونا در آزمایشگاه های شهر ووهان چین ساخته شده است. ادعایی که جامعه اطلاعاتی آمریکا، چین و شماری دیگر از کشور ها از جمله انگلیس و استرالیا آن را رد کردند.

همچنین کاخ سفید بار ها دولت چین را به مخفی کاری و اقدام دیرهنگام برای مهار ویروس کرونا متهم کرده است. ادعایی که قویاً از سوی مقامات چینی رد شده اند.

مقامات کاخ سفید که به دنبال انحراف اذهان از کم کاری دولت آمریکا در قبال کنترل ویروس کرونا هستند، مدعی شده اند سازمان جهانی بهداشت نیز با چین هم دست بوده در انتشار ویروس کرونا در دیگر کشور ها مقصر است.

کلید واژه :

چین

،

اطلاعات کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha