کد خبر : ۳۴۷۳۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیماری روانی میلیون ها نفر را تهدید می کند

کارشناسان بهداشت سازمان ملل متحد امروز اظهار کرده اند که سایه تهدید یک بحران در حوزه سلامت روان، بر سر ما قرار دارد؛ چرا که میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان با مرگ و بیماری محاصره شده و به انزوا، گرسنگی و اضطراب ناشی از بیماری کووید ۱۹ رانده شده اند.

بیماری روانی میلیون ها نفر را تهدید می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، دوورا کستل، رئیس بخش بهداشت روان در  سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: " انزوا ، ترس ، عدم اطمینان و آشفتگی اقتصادی همه باعث ایجاد اضطراب روانی می شوند."

کستل ضمن ارائه گزارش آمریکا و راهنمای سیاست در مورد کووید ۱۹ و سلامت روان ،افزود:"احتمال افزایش تعداد و شدت بیماری های روانی وجود دارد؛ و دولت ها باید این مسئله را در محوریت اقدامات مقابله ای خود قرار دهند."

او در نشست خبری به خبرنگاران گفت: " سلامت روان و تندرستی تمام جوامع به طور جدی تحت تأثیر این بحران قرار گرفته و به همین منظور بایستی فوراً دراولویت قرار گیرد".

گزارشی که سازمان جهانی بهداشت ارائه داده است، چندین منطقه و بخش هایی از جوامع - شامل کودکان و نوجوانان دورافتاده از دوستان و مدرسه و کارکنان مراقبت های بهداشتی که شاهد آلوده شدن و مرگ هزاران بیمار از ویروس کرونا هستند- را به عنوان اقشار در معرض خطر اضطراب روانی معرفی می کند.

مطالعات و بررسی های نوظهور، بر تأثیر کووید ۱۹ بر سلامت روان در سطح جهان صحه می گذارند. روانشناسان از اضطراب کودکان خبر می دهند و افزایش موارد دچار افسردگی و اضطراب در چندین کشور به ثبت رسیده است.

گزارش سازمان ملل متحد همچنین اضافه می کند که میلیون ها نفر نیز تاکنون درآمد و معاش خود را از دست داده، یا با این خطر مواجه هستند که این موضوع آن ها را به لحاظ اقتصادی در وضعیت متزلزلی قرار می دهد. در عین حال، تکرار اطلاعات نادرست و شایعات در مورد بیماری همه گیر کرونا و عدم اطمینان مردم در مورد پایداری این وضعیت، آن ها را دچار احساس اضطراب و ناامیدی نسبت به آینده می کند.

گزارش فوق همچنین اقدامات عملی را که سیاست گذاران می توانند به منظور"کاهش رنج عظیم صدها میلیون نفر از مردم و  کم کردن هزینه های بلندمدت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع" انجام دهند، تشریح کرده است.

این اقدامات شامل جبران سرمایه گذاری ناچیز در حوزه خدمات روان شناختی، تأمین "سلامت روان اضطراری" از طریق روش های درمانی از راه دور مانند مشاوره تلفنی برای کارکنان سلامت حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا، انجام کار فعالانه برای افراد دچار افسردگی و اضطراب و افراد در معرض خطر بالای خشونت خانگی و فقر شدید است.

کلید واژه :

سازمان ملل

،

بیماری روانی

ثبت نظرات
captcha