کد خبر : ۳۴۷۳۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین اتهام زنی آمریکا درباره هک تحقیقات کرونا را تهمت خواند

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به پرسشی درباره اینکه هکرهای مرتبط با چین در تلاش برای دست یافتن به تحقیقات آمریکا درباره کووید-۱۹ هستند، گفت پکن به تهمت پراکنی ایالات متحده اعتراض دارد.

چین اتهام زنی آمریکا درباره هک تحقیقات کرونا را تهمت خواند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (پنج شنبه) گفت، هرگونه اقدام آنلاین و تلاش برای کارشکنی علیه این بیماری باید محکوم شود.

او اتهام زنی آمریکا مبنی بر اینکه هکرهای چینی قصد نفوذ به تحقیقات آمریکا درباره کرونا را دارند، "تهمت" توصیف کرد.  

پیشتر نهادهای امنیتی آمریکا درباره آنچه تلاش هکرهای مرتبط با چین برای دسترسی و سرقت اطلاعات مربوط به پژوهش های موسسات علمی و دانشگاهی آمریکا درباره ویروس کرونا (کووید-۱۹)، عنوان کرده اند، هشدار دادند.

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) و آژانس امنیت سایبری و زیرساختی ایالات متحده در بیانیه ای مشترک اعلام کردند، اف بی آی در حال تحقیق درباره نفوذ دیجیتال به سازمان های آمریکایی از سوی «عوامل سایبری» مرتبط با دولت چین است.

این نهادها گفته اند که در جریان این تحقیقات شاهد «تلاش برای شناسایی و دسترسی غیرقانونی به پژوهش های ارزشمند و داده های سلامت عمومی در ارتباط با واکسن، درمان و آزمایش از شبکه های مرتبط با تحقیقات روی کووید-۱۹» بوده اند. این بیانیه درباره هویت دقیق هکرها یا اهداف آن ها توضیحی نداده و شواهدی درباره این ادعا ارائه نکرده است.

کلید واژه :

چین

،

آمریکا

،

هک تحقیقات کرونا

ثبت نظرات
captcha