کد خبر : ۳۴۷۳۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کووید ۱۹ موجب غفلت از دیگر بیماری های کشنده شده است

کارشناسان تاکید کردند:همه گیری بیماری کووید ۱۹ و گستردگی آن باعث شده توجه ها از دیگر بیماری های کشنده برداشته شود و جان میلیون ها انسان دیگر در معرض خطر قرار گیرد.

کووید ۱۹ موجب غفلت از دیگر بیماری های کشنده شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایسنا، با افزایش تلفات ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان و فشار مضاعفی که بر نظام سلامت و خدمات درمانی وارد کرده فرایند تشخیص، واکسیناسیون و درمان دیگر بیماری های کشنده را با اختلال مواجه کرده است.

همه گیری بیماری کووید ۱۹ با اقداماتی همچون فاصله گذاری اجتماعی، محدودیت تردد، تعطیلی مدارس و مراکز تجاری همراه بوده است همچنین شیوع این ویروس موجب شده تا تنها بر آن تمرکز شود و از بیماری های عفونی دیگر که جان میلیون ها انسان از جمله بسیاری از کودکان را در معرض خطر قرار داده است، غفلت شود.

کارشناسان سلامت هشدار دادند: همه گیری بیماری کووید ۱۹ موجب شده تا از بیماری هایی همچون سل، ذات الریه و مالاریا غفلت شود و روند تشخیص و درمان بیماران با اختلال روبرو شود.

یونیسف ماه گذشته اعلام کرد: اکنون میلیون ها کودک در معرض خطر ابتلا به سل قرار دارند چرا که برنامه های واکسیناسیون به حالت تعلیق درآمده است همچنین در برخی کشورها به دلیل شیوع کروناویروس خدمات مراقبتی و درمانی رایج نیز به حالت تعلیق درآمده چرا که سیستم خدمات درمانی از ظرفیت پذیرش حجم بالایی از بیماران برخوردار نیست.

در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۴۰ هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماری سل جان خود را از دست دادند که بیشتر آنان از کودکان کمتر از پنج سال بودند همچنین روزانه حدود ۲۵۰۰ کودک بر اثر ابتلا به ذات الریه جان خود را از دست می دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، در نیجریه که ذات الریه عامل اصلی مرگ و میر کودکان زیر پنج سال است این نگرانی وجود دارد که بیماری کووید ۱۹ دسترسی نوزادان را به خدمات درمانی و دارویی مختل سازد.

انتهای پیام

کلید واژه :

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha