کد خبر : ۳۴۷۳۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تشدید شیوع کرونا سبب قرنطینه کامل پایتخت شیلی شد

دولت شیلی روز چهارشنبه در پی افزایش ۶۰ درصدی موارد جدید ابتلا به کرونا ظرف یک روز گذشته، شهر سانتیاگو پایتخت این کشور را به طور کامل قرنطینه کرد.

تشدید شیوع کرونا سبب قرنطینه کامل پایتخت شیلی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر بهداشت شیلی روز چهارشنبه (به وقت محلی) گفت که به دلیل بروز شرایط خاص در سانتیاگو پایتخت این کشور مجبور به اعلام سخت گیرانه ترین اقدام، یعنی قرنطینه کامل، است.

شهر سانتیاگو ظرف ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۲ هزار و ۲۶۰ ابتلای جدید و ۱۲ مورد مرگ ناشی از کرونا، شاهد افزایش حدود ۶۰ درصدی در موارد ابتلا بوده است. حدود ۸۰ درصد از آمار کل ابتلا به کرونا در شیلی مربوط به پایتخت این کشور است.

شیلی تاکنون سیاست قرنطینه اختیاری را برای مقابله با شیوع کرونا در مناطقی که شاهد شیوع بیشتر بودند، اختیار کرده بود. اما مقام های این کشور می گویند که ظرف ۱۰ روز گذشته شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان در سانتیاگو بوده اند.

شیلی که تاکنون حدود ۲۰۰ هزار تست کرونا انجام داده، با روزانه ۱۴ هزار مورد آزمایش بالاترین نرخ این تست را در میان کشورهای آمریکای لاتین دارد.

مقام های بهداشتی این کشور گفته اند که ۵۵۳ دستگاه تنفس مصنوعی در اختیار مراکز درمانی است و در روزهای آینده به تعداد آن ها افزوده خواهد شد.

کلید واژه :

تشدید شیوع کرونا

،

قرنطینه کامل

،

شیلی

ثبت نظرات
captcha