کد خبر : ۳۴۷۳۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لغو حالت فوق العاده در اکثر مناطق ژاپن به جز توکیو

نخست وزیر ژاپن وضعیت فوق العاده اعلام شده به خاطر مقابله با شیوع ویروس کرونا را در اکثر مناطق این کشور لغو کرده است.

لغو حالت فوق العاده در اکثر مناطق ژاپن به جز توکیو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه وضعیت فوق العاده را در اکثر مناطق این کشور لغو کرد ولی گفت: وضعیت فوق العاده در توکیو تا زمانی ادامه خواهد یافت که ویروس کرونا مهار شود.

بر اساس این گزارش، شینزو آبه وضعیت فوق العاده را از 39 منطقه و جزیره از 47 منطقه ژاپن لغو کرده ولی این تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای همچنان در شهرهای توکیو و اوزاکا ادامه خواهد یافت.

شینزو آبه افزود: برای تدوین دومین بودجه اضافی تلاش خود را آغاز خواهم کرد و دولت در صورت لزوم موانع و مشکلات بر سر راه تامین مالی شرکتها را تسهیل خواهد کرد تا به رشد و رونق اقتصاد کمک کند.

نخست وزیر ژاپن در کنفرانس خبری تاکید کرد: در حالی که برای کنترل و مهار ویروس کرونا تا حداکثر ممکن تلاش می کنیم، از سوی دیگر قصد داریم تا فعالیت و کار عادی و زندگی روزمره مردم را مجددا احیا کنیم.

سومین اقتصاد بزرگ جهان یک ماه قبل وضعیت فوق العاده اعلام کرد و از مردم خواست تا ارتباطات و تماس های فردی خود را 80 درصد کاهش دهند تا روند شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

اقتصاددانان بر این باورند که هرگونه عادی سازی شرایط باید تدریجی و گام به گام باشد چرا که دولت به شدت نگران موج دوم شیوع این ویروس مرگبار است.

فرماندار اوزاکا نیز تدابیر و شرایطی را برای بازگشایی تدریجی برخی کسب و کارها اعلام کرده است.

39 منطقه ای که وضعیت فوق العاده در آنها لغو شده حدود 54 درصد جمعیت ژاپن را تشکیل می دهد ولی منطقه توکیو یک سوم اقتصاد ژاپن را به خود اختصاص داده است.

یک تحلیلگر اقتصادی در این باره گفت: توکیو قلب اقتصاد ژاپن است. این مانند یک خودرو با 3 چرخ است.

ژاپن تاکنون ابتلای 16120 نفر و مرگ 697 نفر بر اثر ویروس کرونا را تایید کرده است.

کلید واژه :

حالت فوق العاده

،

ژاپن

،

توکیو

ثبت نظرات
captcha