کد خبر : ۳۴۷۳۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۳۰ شرکت دارویی درحال تولید واکسن کرونا هستند

کاران کالیا رییس موسسه ملی تحقیقات و آموزش دارویی هند با بیان این که ۳۰ شرکت دارویی کشور درحال تولید واکسن کرونا هستند، اعلام کرد که دهلی در آینده و پس از کشف…

۳۰ شرکت دارویی درحال تولید واکسن کرونا هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وی در خصوص پیشرفت هند در تولید واکسن کرونا گفت: شرکتهای دارویی در مراحل مختلف تولید واکسن کرونا هستند. مهمترین شرکت موسسه ملی ویروس شناسی در شهر پونا است .  ژن ویروس به سایر شرکت های داروسازی هند منتقل شده د و با همکاری یکدیگر به ساخت واکسن اقدام می شود. 
وی افزود: شرکت "سروم" هند دارای ظرفیت بسیار خوبی برای تولید انبوه واکسن است. این شرکت با دانشگاه آکسفورد وارد همکاری شده است. واکسن تولید شده در دانشگاه آکسفورد در مرحله دوم آزمایش های بالینی قرار دارد. آن ها بسیار به نتایج مثبت این آزمایش ها اطمینان دارند و هم اکنون تولید این واکسن را آغاز کرده اند.  بنابراین زمانی که نتایج آزمایش های بالینی مشخص شوند، شرکت سروم، تعدادی زیادی از این نوع واکسن را تولید کرده است. 
رییس موسسه ملی تحقیقات و آموزش دارویی هند تصریح کرد: شرکت زایدس کادیلا در حال تولید واکسن مخصوص به خود است. آن ها بر روی یک واکسن مبتنی بر اسید نوکلئیک کار می کنند و ما به نتایج آن امیدوار هستیم. 
وی در مورد زمان مورد نیاز برای ارائه یک واکسن در بازارهای جهانی گفت: با توجه به شرایط کنونی، ما دارای زمان کافی برای آزمایش های مختلف روی واکسن نیستیم. دانشگاه آکسفورد بسیار از واکسنی تولیدی خود اطمینان دارد. مرحله اول آزمایش بالینی و همچنین آزمایش آن روی حیوانات نتایج خوبی داشته است. در صورتی که همه نتایج مثبت باشند، ما خواهیم توانست تا پایان سال یک واکسن تولید کنیم. هند دارای ظرفیت خوبی برای تولید واکسن است و هر کشوری که به درمان کرونا دست یابد، هند خواهد توانست به مرکز تولید واکسن کرونا تبدیل شود. 

موسسه تکنولوژی شیمیایی هند در شهر حیدرآباد توانسته است مواد اولیه سازنده داروی "رمدیسویر" را با موفقیت ترکیب کرده و برای ساخت واکسن کرونا اقدام کند. 
داروی "رمدیسویر" اولین واکسنی است که توسط شرکت آمریکایی " گیلید ساینسز" تولید شده و به عنوان درمان بیماری کرونا در موارد اضطراری در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. 
با توجه به آزمایشات بالینی در آمریکا، زمانی که داروی "رمدیسویر" به صورت واکسن در رگ فرد بیمار تزریق می شود، به بهبودی او در مدت ۱۱ روز کمک می کند. در حالی که سایر بیماران کرونایی که از داروهای دیگر استفاده می کنند، به مدت ۱۵ روز بهبود می یابند. 
همچنین هند آزمایش بالینی داروهای "آیوش" را بر روی کادر درمانی و پزشکانی که با بیماران کرونایی سر و کار دارند، آغاز کرده است. 
"آیوش" مخفف روش های درمانی سنتی و طبیعی در هند است. این روش ها شامل آیورودا، یوگا، طبیعت درمانی، طب یونانی و سیدها است. 
دولت هند حدود دو ماه پیش، این کشور را در قرنطینه سراسری قرار داد. این قرنطینه تاکنون سه بار تمدید شده است. با این وجود موارد ابتلا به کرونا در هند همچنان رو به افزایش است. 
بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت. 
علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. 

کلید واژه :

شرکت دارویی

،

تولید واکسن کرونا

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha