کد خبر : ۳۴۷۳۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سایت پسماند قم به دستگاه بی خطر سازی زباله مجهز می شود

رییس سازمان مدیریت پسماند قم،گفت: دستگاه اتوکلاو ماکروویو برای بی خطر سازی پسماندهای پزشکی به زودی از کشور چین وارد قم شده و در سایت نخاله و پسماند البرز این…

سایت پسماند قم به دستگاه بی خطر سازی زباله مجهز می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید عبدالله میر ابراهیمی، اظهار داشت: دستگاه فوق برای استریلیزاسیون و کم خطر کردن پسماندهای عفونی و بیمارستانی تعریف شده که با استفاده از امواج ماکروویو این عمل را اجرا می کند.

وی ظرفیت زباله های انباشت شده در این دستگاه را ۱۰ تُن دانست، و گفت: هم اکنون این دستگاه از چین بارگیری شده و در آینده نزدیک وارد ایران و شهرقم می شود.

میرابراهیمی با اشاره به اینکه محل استقرار این دستگاه با نظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان مشخص خواهد شد، افزود: دو تَن از کارشناسان چینی که مقیم قم هستند کار راهبری و فرآیند استقرار و نصب این دستگاه را انجام میدهند.

مدیر عامل پسماند قم با بیان اینکه دستگاه مذکور در کنار سایر اقلام بهداشتی مانند ماسک و دستکش از جمله اهدایی های چین به ایران است، گفت: با توجه به میزان پسماندهای پزشکی درقم، با پیگیری های مدیران استان و همچنین نظر موافق مسئولان کشوری، مقرر شد این دستگاه در قم راه اندازی شود.

وی حجم زباله های پزشکی تولید شده درقم در ایام کرونا را ۱۱ تُن ذکر کرد، و گفت: در شرایط عادی حجم زباله های پزشکی ۵ تا ۶ تُن است و در فصولی که درگیر آنفلوانزا و بیماری های ویروسی هستیم، این حجم زیادتر نیز می شود.

میرابراهیمی با بیان اینکه ۱۰ بیمارستان قم مجهز به سیستم اتوکلاو و بی خطر ساز زباله هستند، درپاسخ به سئوالی در خصوص وضعیت مطب ها، کلینیک ها و درمانگاه های کوچک نیز خاطرنشان کرد: مدیریت پسماند شهرداری متولی مدیریت پسماندهای پزشکی نیست و فقط بواسطه مشارکت در دفع پسماندهای پُر خطر با علوم پزشکی همکاری داریم.

وی یادآور شد: هر نوع سیاستگذاری در خصوص مدیریت تولید، ذخیره سازی، جمع آوری و دفن پسماندهای پزشکی به عهده دانشگاه علوم پزشکی و با نظارت محیط زیست است.

کلید واژه :

پسماند قم

،

دستگاه بی خطر ساز

،

زباله

،

پسماند

،

قم

ثبت نظرات
captcha