کد خبر : ۳۴۷۳۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازیابی گوشی های هوشمند قدیمی با خانه نشینی دوران کرونایی

با شیوع همه گیری جهانی کووید-19 بسیاری از روش های زندگی تغییریافته و حتی در برخی موارد به گذشته بازگشته است. بر اساس نتایج گزارش منتشرشده، به دلیل خانه نشینی و عدم ارتباط حضوری افراد با یکدیگر گوشی های هوشمند قدیمی باقابلیت استفاده از اینترنت و شبکه دوباره احیاء شدند.

بازیابی گوشی های هوشمند قدیمی با خانه نشینی دوران کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نمایندگان مجلس بریتانیا می گویند که روش های زیادی برای رهایی از انزوا به دلیل عدم حضور در اجتماع به صورت آنلاین ظهور کرده است.

یک موسسه خیریه محیط زیست با کمک یک گروه شبکه گوشی های همراه سعی می کند گوشی های هوشمند قدیمی که دیگر استفاده نمی شوند را برای افراد نیازمند که به دلیل عدم دسترسی به گوشی هوشمند به شبکه های آنلاین دسترسی ندارند را فراهم کند.

بنیاد هوبوب (Hubub) اعلام کرد: از هر گوشی همراه قابل استفاده کنونی چهارگوشی همراه غیرقابل استفاده هستند. به همین دلیل بنیاد مذکور سعی دارد این گوشی ها را برای افراد نیازمند جمع آوری کند.

این طرح با نام "Community Calling " در ساوت وارک، لندن راه اندازی شده است، اما اگر باوجود عدم دسترسی 1.9 میلیون نفر به اینترنت، این طرح موفق باشد، می تواند در مناطق دیگر انگلستان نیز اجرا شود.

گاوین الیس، مدیر و بنیان گذار هوبوب گفت: " ارتباط اجتماعی از طریق گوشی هوشمند یک راه ساده برای دسترسی به خدمات ضروری، آموزش فرزندان یا ارتباط با دیگران است و اهداء این تلفن های هوشمند به افراد نیازمند موجب دسترسی آنان به فعالیت های اجتماعی در دوران خانه نشینی خواهد شد.

علاوه بر آن، این طرح برای محیط زیست نیز مزایایی دارد و از دفع آنها به صورت زباله یا سوزاندن آنها نیز جلوگیری می شود.

این خیریه در زمان خانه نشینی کروناویروس طرح های زیادی برای حمایت از افراد نیازمند بی خانمان در لندن، برایتون، لیورپول و بیرمنگام با همکاری دیگر مراکز اجرا کرده است.

کلید واژه :

گوشی هوشمند

،

دوران کرونا

ثبت نظرات
captcha