کد خبر : ۳۴۷۳۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شاخص آلایندگی هوا در فهرج به ۸۳ برابر حد مجاز رسید

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به وزش باد و گرد و غبار و همچنین افزایش غلظت ریزگردها در هوای شهر فهرج از صبح امروز (چهارشنبه) گفت: شاخص آلایندگی…

شاخص آلایندگی هوا در فهرج به ۸۳ برابر حد مجاز رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مرجان شاکری روز چهارشنبه افزود: گرد و غبار در هوای شهرستان فهرج از ساعت ۶ صبح امروز با گذر از ۱۰ برابر حد مجاز آلایندگی آغاز شد و بعد از مدت کوتاهی به ۵۵ برابر رسید.

وی با بیان اینکه شاخص آلایندگی هوا در شهرستان فهرج در کمتر از یک ساعت به ۸۳ برابر حد مجاز رسید تصریح کرد: این شرایط به دلیل وزش باد و گرد و غبار به وجود آمده و شرایط این شهرستان را در حالت خطرناک قرار داده که هنوز به حالت پایداری نرسیده است.

وی گفت: آلایندگی موجود در هوای شهرستان فهرج به منظور تصمیم گیری به ستاد بحران استانداری کرمان گزارش شده است.

شاخص آلایندگی ناشی از ذرات معلق در هوا بین صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ هوای ناسالم برای تمام افراد و از ۲۰۰ به بالا خطرناک است.

ذرات معلق هوا (PM) اصطلاحی است که برای توصیف ذرات جامد و مایع پراکنده شده در هوا استفاده می شود.

ذرات معلق هم از نظر جنس و هم از نظر سایز بسیار متنوع است ولی با توجه به اندازه آنها به سه نوع ذرات درشت (coarse particles) یا PM۱۰ ذرات ریز (fine particles) یا PM۲.۵ و ذرات بسیار ریز (ultra fine particles) یا PM۰.۱ تقسیم می شود.

مرکز شهرستان فهرج در ۲۶۰ کیلومتری شرق کرمان و مجاورت شهرستان بم قرار دارد.

کلید واژه :

شاخص آلایندگی هوا

،

فهرج

،

حد مجاز

ثبت نظرات
captcha