کد خبر : ۳۴۷۲۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا از طریق آب منتقل می شود

مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: تاکنون در هیچ مطالعه علمی بحث انتقال ویروس کرونا از طریق آب تایید نشده است.

کرونا از طریق آب منتقل می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امیر کرمی اشاره به شیوه های متعدد انتقال ویروس کرونا گفت: این ویروس از راه های مختلف تماس با مخاط فرد آلوده، تماس دست آلوده با چشم و دهان و بینی و... منتقل می شود، اما تاکنون در هیچ مطالعه علمی بحث انتقال ویروس کرونا از طریق آب تایید نشده است.

وی با بیان اینکه این ویروس به محض برخود با کلر از بین می رود، گفت: تمامی منابع آب آشامیدنی کلرزنی می شود.

مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه تصریح کرد: در شهر مشکلی در بحث کلرزنی آب وجود ندارد و 90 درصد روستاهای استان هم به آب آشامیدنی کلرزنی شده دسترسی دارند.

وی افزود: در 10 درصد روستاهای استان که روستاهای با جمعیت پایین هستند دهیاران روستا یا بهورزان، کلر را بصورت دستی به منبع آب روستا اضافه می کنند و در برخی روستاها نیز محلول آماده کلر درب خانه های روستاییان توزیع می شود و به برخی منازل در این روستاها هم قرص کلر داده می شود تا به آب مصرفی اضافه کنند.

کرمی تصریح کرد: تاکنون آزمایشی در خصوص وجود ویروس کرونا در آب کشور انجام نشده و شاید با فروکش کردن وضعیت بیماری بتوان این آزمایشات را انجام داد، اما نکته مهم این است که انتقال ویروس از طریق آب و فاضلاب در هیچ جای جهان به اثبات نرسیده است.

کلید واژه :

کرونا

،

آب شرب

،

تهران

ثبت نظرات
captcha