کد خبر : ۳۴۷۲۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فناوری پوشیدنی که از مرگ ناگهانی بیماران مبتلا به صرع پیشگیری می کند

پژوهشگران دانشگاه پردو قصد دارند نوعی فناوری پوشیدنی ارائه دهند که می تواند از مرگ ناگهانی بیماران مبتلا به صرع پیشگیری کند.

فناوری پوشیدنی که از مرگ ناگهانی بیماران مبتلا به صرع پیشگیری می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ساینمگ، بیش از یک سوم افراد مبتلا به صرع در آمریکا، در معرض "مرگ ناگهانی غیرمنتظره در صرع" (SUDEP) قرار دارند. بدین ترتیب، سالانه ۱.۲ میلیون نفر در معرض این شرایط پیچیده قرار می گیرند و حدود چهار هزار نفر از آنها جان خود را از دست می دهند. این آمار نشان می دهد که داروهای تجویز شده نمی توانند بیماری را در این افراد کنترل کنند.

مرگ ناگهانی غیرمنتظره در صرع، مرگی است که به صورت غیرمنتظره و ناگهانی و بدون شواهد تشنج در افراد مبتلا به صرع پیش می آید.

اکنون یک استارتاپ وابسته به "دانشگاه پردو" (Purdue University) سعی دارد تا ابزاری ارائه دهد که می تواند این شرایط کشنده را متوقف کند.

پژوهشگران این استارتاپ موسوم به "نوراوا" (Neurava) سعی دارند یک ابزار پوشیدنی ابداع کنند که می تواند به بیمارانی که در معرض خطر مرگ ناگهانی غیرمنتظره ناشی از صرع قرار دارند، کمک کند.

"ویوک گانش" (Vivek Ganesh)، دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه پردو و از بنیان گذاران این استارتاپ گفت: ما قصد داریم ابزار ساده ای ارائه دهیم که به راحتی قابل استفاده باشد و بتواند زندگی بیماران را نجات دهد. این ابزار، زیست نشانگرهای اصلی را بررسی می کند و سپس، یک سیگنال بی سیم را به کسی که از بیمار مراقبت می کند، می فرستد تا ناهنجاری های مرتبط با مرگ ناگهانی غیرمنتظره ناشی از صرع را شناسایی کند.

بنیان گذاران نوراوا، بودجه ای به مبلغ ۲۰ هزار دلار دریافت کرده اند تا به ابداع نخستین نمونه فناوری پوشیدنی خود بپردازند و اکنون با حمایت دانشگاه پردو به کار خود ادامه می دهند.

کلید واژه :

مرگ ناگهانی

،

بیماری صرع

ثبت نظرات
captcha