کد خبر : ۳۴۷۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با ویروسی سر و کار داریم که آن را نمی شناسیم

اهواز- رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: با ویروسی سر و کار داریم که آن را نمی شناسیم و دارو یا واکسنی برای مهار، درمان و کنترل ویروس کرونا نداریم.

با ویروسی سر و کار داریم که آن را نمی شناسیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید محمد علوی پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی با نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان خوزستان در راستای مهار ویروس کرونا، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیر بیماری کرونا ویروس در استان خوزستان، اظهار کرد: بیماری، معلول رفتار و واکنش ما در جامعه است و اکنون همه ما مسئول هستیم.

وی افزود: با ویروسی سر و کار داریم که آن را نمی شناسیم و دارو یا واکسنی برای آن نداریم و تنها راه کنترل بیماری پیشگیری از برخورد با بیمار ناقل و ویروس است. این امر مگر با فاصله گذاری فیزیکی، حاضر نشدن در تجمعات، حفظ اصول بهداشت فردی، استفاده از ماسک، شست وشوی مکرر دست با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه که به صورت ساده با فرستادن پنج صلوات حین شستن دست که همان حدود ۲۰ ثانیه طول می کشد، میسر نمی شود.

علوی بیان کرد: یکی از توصیه های مهم ما شرکت نکردن در تجمعات و به خصوص برگزار نکردن مراسم های عروسی و فاتحه خوانی است که متأسفانه مشاهده می شود گاهی این موضوع رعایت نشده و حاصل آن موجی از بیماران مثبت بعد از برگزاری این مراسم ها است؛ اینجاست که نقش سمن ها می تواند در یاری ما برای جلب مشارکت و همراهی مردم از طریق اقناع عمومی و بزرگان و تأثیرگذاران اجتماع در رعایت نکات ایمنی پر رنگ می شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین اقدامات خودجوش و جهادی سازمان های مردم نهاد و شیوه های عملکرد مبتنی بر پروتکل های بهداشتی درمانی از همه سازمان های مردم نهاد خواست که تمام ظرفیت خود را در بهبود شرایط کنونی در کنار بخش سلامت به کار ببندند.

کلید واژه :

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha