کد خبر : ۳۴۷۲۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا عامل افزایش مسمومیت با مواد شوینده و ضدعفونی کننده در آمریکا

مسمومیت های غیرعمدی در ایالات متحده ناشی از مصرف مواد شوینده و ضدعفونی در هفته های اخیر و پس از آن شدت گرفته که رئیس جمهوری این کشور گفت، آمریکایی ها می توانند برای درمان کرونا مواد ضدعفونی کننده تزریق و مصرف کنند!

کرونا عامل افزایش مسمومیت با مواد شوینده و ضدعفونی کننده در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجله تایم روز سه شنبه گزارش کرد که داده های مراکز کنترل سموم آمریکا نشان دهنده افزایش تماس ها با خطوط اورژانس و رسیدگی به مسمومیت ناشی از مصرف ضد عفونی کننده ها و شوینده هاست که در دو ماه گذشته بیشتر شده است.

بر اساس گزارش مراکز بیماری و کنترل و پیشگیری از عوارض و مرگ و میر آمریکا، مسمومیت تصادفی ناشی از مصرف مواد شوینده و ضد عفونی کننده از اول ژانویه تا ۳۱ مارس و پیش از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شدت یافته بود اما پس از این صحبت ها بود که نرخ صعودی زیادی یافت.

مسمومیت های تصادفی با مواد شوینده خانگی در ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۲۰ و در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۹، به ترتیب رشد پنج درصدی، ۱۷ و ۹۳ درصدی داشت. در پی صحبت های ترامپ، افزایش مسمومیت با مواد شوینده در آوریل ۲۰۲۰، در مقایسه با آوریل ۲۰۱۹، ۱۲۱ درصد رشد داشت.

ترامپ در جریان نشست نیروی ویژه مقابله با کروناویروس کاخ سفید در ۲۳ آوریل و زمانیکه مقام ها نتایج مطالعات دولت را درباره کروناویروس ارائه کردند، گفت، مردم می توانند برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ویروسی مواد شوینده و ضدعفونی کننده را مصرف و تزریق کنند. اما یک روز بعد در نشست کاخ سفید به خبرنگاران گفت: من مسئول این نیستم که بعضی افراد حرف من را جدی گرفته و این مواد را استفاده کردند!

کلید واژه :

کرونا

،

مسمومیت

،

مواد شوینده

،

ضدعفونی کننده

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha