کد خبر : ۳۴۷۲۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روایت جدید سازمان جهانی بهداشت از درمان کرونا

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که برخی روش های درمانی، شدت یا طول بیماری کووید – ۱۹ را کاهش می دهد، اما هنوز روش هایی برای از بین بردن ویروس حاصل نشده است.

روایت جدید سازمان جهانی بهداشت از درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که برخی روش های درمانی، شدت یا طول بیماری کووید – ۱۹ را کاهش می دهد، اما هنوز روش هایی برای از بین بردن ویروس حاصل نشده است.

به گزارش رویترز، این سازمان که مقر آن در ژنو است، ابتکارعمل جهانی برای تولید واکسن و دارو و انجام آزمایش برای پیشگیری، تشخیص و مداوای کووید – ۱۹ را هدایت می کند.

«مارگارت هریس» سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت: روش هایی درمانی دراختیار داریم که به نظر می رسد در مطالعات اولیه، شدت یا طول مدت بیماری را کاهش می دهد، اما ما به روشی دسترسی نداریم که ویروس را از بین ببرد یا سرعت آن را متوقف کند.

وی با اشاره به لزوم انجام تحقیقات بیشتر افزود: ما اطلاعات بالقوه مثبتی داریم اما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم تا از کارآمدی این درمان ها ۱۰۰ درصد اطمینان یابیم. وی نامی از روش های درمانی نبرد.

شرکت آمریکایی «گیلیاد ساینس» اعلام کرد که داروی ضدویروسی رمدسیویر این شرکت به بهبود نتایج بیماران مبتلا به کرونا کمک کرده است.

مقام سازمان جهانی بهداشت با هشدار درمورد سطح انتظارات در رابطه با واکسن کرونا گفت که کار روی این ویروس مستلزم دقت بسیار است و تولید واکسن آن، دشوار است.

بیش از ۱۰۰ واکسن بالقوه کووید – ۱۹ در مرحله تولید است و برخی از آن در معرض آزمایش های بالینی قرار دارد.

سازمان جهانی بهداشت ماه گذشته میلادی اعلام کرد که تولید واکسن دستکم ۱۲ ماه زمان نیاز دارد.

هریس با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در آفریقا تاکید کرد که کشورهای واقع در قاره آمریکا در حال حاضر کانون شیوع این ویروس هستند.

وی در عین حال گفت که قاره آمریکا درمقایسه با کشورهای دیگر، از یک مزیت بزرگ برخوردار است و آن اینکه شاهد تجربه اندکی از شیوع بیماری های مسری بوده است.

«تدروس آدهانوم» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در نشست مجازی شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد که با موضوع «سیاست های موثر در پاسخ به کووید-۱۹» برگزار شد، ویروس کرونا را بسیار مسری و کشنده خواند و گفت تولید واکسن این ویروس به ۱۰ تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد.

وی افزود: ۱۹ هفته پیش ما هیچ چیزی درباره ویروس نمی دانستیم اما اکنون می دانیم که بسیار مسری و کشنده است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه تا کنون نزدیک به چهار میلیون مورد مبتلا به کووید-۱۹ به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است، اظهار داشت: از ژانویه (دی ماه ۹۸)، برای تسریع در کشف واکسن برای این ویروس کار کرده ایم، با این حال ممکن است دستیابی به واکسن به ۱۰ تا ۱۶ ماه نیاز داشته باشد.

وی به ضرورت تامین مالی برای این پروژه اشار کرد و افزود: بودجه ۸ میلیارد دلاری اخیر اروپا برای تولید واکسن برای همه، کافی نخواهد بود.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha