کد خبر : ۳۴۷۲۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شرکت داروسازی گیلیاد در ۱۲۷ کشور داروی کرونا تولید می کند

شرکت داروسازی گیلیاد ساینس آمریکا به توافقی با پنج شرکت سازنده داروهای ژنریک دست یافت که بر اساس آن مجوز ساخت داروی ضد ویروس رمدزیویر ( remdesivir ) در…

شرکت داروسازی گیلیاد در ۱۲۷ کشور داروی کرونا تولید می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری سی ان بی سی، شرکت گیلیاد اعلام کرد" شرکتهای داروسازی "مایلان"، "سیپلا"، "فروسونز"، "هیترو لبز" و "جوبیلانت لایف ساینس" بر اساس این توافق اقدام به تولید این دارو برای توزیع در کشورهای فقیر و با درآمد پایین و همچنین چند کشور با درآمد بالای مواجه با مشکلات درمانی در بحبوحه شیوع کرونا، میکنند. 

این قرارداد معاف از پرداخت حق امتیاز به شرکت آمریکایی است تا زمانی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کند که کووید-۱۹ دیگر یک بحران بهداشتی جهانی نیست یا تا زمانی که محصول دارویی دیگر بجز داروی رمدزیویر یا واکسنی برای درمان یا پیشگیری از کرونا مورد تایید قرار گیرد. 

اداره غذا و داروی آمریکا روز اول ماه می مجوز اضطراری برای استفاده از این داروی تولیدی شرکت گیلیاد برای درمان کووید-۱۹ صادر کرد. این داروی داخل وریدی به کوتاه کردن دوره درمان برخی از بیماران بستری شده کرونایی کمک کرده است. تا زمانی که داروی تایید شده دیگری تولید نشود، پزشکان احتمالا استفاده از این دارو را برای درمان کرونا مد نظر دارند. 

"دانیل اودی" مدیر اجرایی گیلیاد پیشتر در ماه جاری به سی ان بی سی گفت که این شرکت در حال کار برای توسعه دادن زنجیره تامین این دارو پس از آموختن از شیوع های جدی دیگر مانند آنفلوآنزا است. 

این شرکت اعلام کرده که انتظار دارد تا پایان ماه جاری بیش از ۱۴۰ هزار و تا پایان سال جاری یک میلیون واحد از این دارو را تولید کند. 

کلید واژه :

شرکت داروسازی گیلیاد

،

داروی کرونا

ثبت نظرات
captcha