کد خبر : ۳۴۷۲۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا ویروس کرونا از راه فاضلاب و توالت فرنگی منتقل می شود

یکی از پرسش هایی که درباره ویروس کرونا مطرح می شود احتمال انتقال این ویروس از راه فاضلاب و توالت فرنگی است.

آیا ویروس کرونا از راه فاضلاب و توالت فرنگی منتقل می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از NHK WORLD-JAPAN، در جریان شیوع ویروس سارس (سندروم تنفسی حاد) در سال ۲۰۰۳ خبرهای پراکنده ای درباره شیوع این ویروس از طریق نشت لوله فاضلاب منتشر شد، با توجه به اینکه گفته می شود کرونا ویروس جدید شباهت هایی به کرونا ویروس سارس دارد، این پرسش مطرح می شود که آیا امکان دارد چنین وضعیتی در مورد ویروس جدید کرونا نیز اتفاق بیفتد؟

ویروس جدید و ویروس سارس هر دو به یک خانواده از ویروس ها به نام کرونا تعلق دارند. ویروس کرونایی که باعث سارس شد، نه تنها در گلو و ریه ها بلکه در روده ها نیز تکثیر می شود.

زمانی که ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ در نقاط مختلف جهان میان مردم گسترش یافت، یک ابتلای دسته جمعی در یک مجتمع مسکونی در هنگ کنگ گزارش شد.

این شک وجود داشت که علت این ابتلای گروهی قطرات حاوی ویروس بوده باشد که از لوله های فاضلاب قدیمی نشت کرده بودند.

پروفسور کاکو میتسوئو از دانشگاه پزشکی و داروسازی توهوکو که در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری های مسری تخصص دارد، اشاره می کند که خطر انتشار این ویروس از طریق لوله های فاضلاب در کشورهایی که شرایط بهداشتی نسبتاً خوبی دارند، کم است.

اما او گفت که امکان دارد ویروس ها به سطوح توالت و نواحی اطراف آن بچسبند و شما با لمس کردن آن سطوح آلوده با دستانتان به آن آلوده شوید. او می گوید که مردم باید قبل از کشیدن سیفون درپوش توالت فرنگی را ببندند و مطمئن شوند که پس از استفاده از توالت دستان خود را به طور کامل می شویند.

او می گوید که مردم باید برای رعایت موارد بهداشتی در زندگی روزمره خود شیرهای آب، روشویی ها و دستگیره های در را به طور کامل ضدعفونی کنند.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

فاضلاب

،

توالت فرنگی

ثبت نظرات
captcha