کد خبر : ۳۴۷۲۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیمار صفر کانون کرونا در آمریکا سکوت خود را شکست

وکیلی که اولین بیمار مبتلا به کروناویروس در ایالت نیویورک، کانون شیوع این بیماری در آمریکا تلقی می شود از تجربیات خود درباره این بیماری گفت.

بیمار صفر کانون کرونا در آمریکا سکوت خود را شکست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک وکیل نیویورکی که به عنوان «بیمار صفر» شناخته می شود درباره ابتلای خود به ویروس کرونا در اوایل سال جاری میلادی گفت.

«لارنس گاربوز» ۵۰ ساله جزو اولین کسانی بود که ابتلایش به کروناویروس در نیویورک تشخیص داده شد. او بیماری خود را در رفت وآمد در مسیر بین محل کار و خانه اش در شهرستان «وستچستر» به ده ها نفر انتقال داد.

گاربوز به برنامه «تودی شو» در شبکه «ان بی سی» گفت: فکر می کردم سرفه است. یک سرفه زمستانی و صادقانه بگویم مطمئن نیستم کارکنان پزشکی در رده های مختلف که من را معاینه کردند، ابتدا به آن (کرونا) فکر می کردند یا نه.

به گزارش روزنامه «دیلی میل»، او که با همسرش در این مصاحبه شرکت می کرد، فاش کرد که در اولین مراجعه به پزشک اصلا «هیچ اشاره ای» به ویروس نشد. همسر وی هم اولین صحبت خود با گاربوز را بعد از این که وی از کما خارج شد یادآوری کرد.

این وکیل ساکن در منطقه منهتن که ۲۸ فوریه بیمار شد، به هیچ کشور درگیر با کرونا سفر نکرده و فقط آن زمان تازه از میامی برگشته بود. وقتی دچار مشکلات تنفسی شد، همسایه اش در شهر «نیو راشل» شهرستان وستچستر، او را به بیمارستانی در منطقه «برانکس ویل» برد.

دکترها ابتدا تصور کردند وی به ذات الریه مبتلا شده و او را در بخش بستری کردند اما با بدتر شدن شرایطش به بخش مراقبتهای ویژه منتقل شد. چهار روز طول کشید تا سرانجام در دوم مارس ابتلای او به کرونا تشخیص داده شد. او در آن زمان اولین مورد تایید شده این بیماری در نیویورک بود. پیش از آن که بیماری اش تشخیص داده شود، با ده ها نفر از کادر درمانی و بیماران دیگر تماس داشت.

به سرعت تماسهای او بررسی شد و همه افراد مشکوک مورد آزمایش قرار گرفتند. علاوه بر کارکنان بیمارستان، مراودات اجتماعی او هم مورد بررسی قرار گرفت.

آزمایش کرونای اعضای خانواده وی شامل همسر، پسر ۲۰ ساله و دختر ۱۴ ساله اش مثبت اعلام شد؛ همچنین همسایه ای که وی را به بیمارستان منتقل کرده بود. آزمایش کرونای خانواده ۵ نفره یکی از دوستان وی هم مثبت اعلام شد. کارکنان بیمارستان، کارمندان شرکت حقوقی اش و اعضای کنیسه ای که با وی در ارتباط بودند هم به مبتلایان اضافه شدند.

اواخر مارس بود که فرماندار نیویورک خبر مرخص شدن وی از بیمارستان را اعلام کرد. «کومو» در بیانیه ای اعلام کرد: بیمار صفر-- کسی که او را نخستین مبتلا در وستچستر، نیو راشل می دانیم—که برای دوره ای طولانی به شدت با این بیماری درگیر بود، به خانه برگشت.

طبق آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، ظرف ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۷۳۳ نفر دیگر، مجموع قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۷۹ هزار و ۵۲۸ نفر افزایش یافت.

آمار و ارقام منتشر شده همچنین نشان می دهد که در شبانه روز گذشته، دستکم ۲۰ هزار و ۲۴۱ نفر دیگر به جمع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در آمریکا افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده به یک میلیون ۳۲۹ هزار و ۷۹۱ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام ۲۴ ساعت گذشته دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل این مرکز نشان می دهد که تعداد مبتلایان و فوتی های مرتبط با کرونا در ایالات متحده آمریکا کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی worldometers، مجموع قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا را یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۶۳ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۸۰ هزار و ۷۸۷ نفر گزارش کرده است. ایالت نیویورک همچنان با ۳۴۵ هزار و ۴۰۶ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۸۱۲ مورد فوتی، کانون بیماری همه گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا است.

کلید واژه :

کانون کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha